Klub 80 Rowerów Przedszkolaka

 

Czym jest Klub 80 Rowerów Przedszkolaka?

To nic innego jak zarażanie pasją do roweru i aktywnego spędzania czasu wolnego od najmłodszych lat. Klub powstał z inicjatywy siostry Juanity, która zapoczątkowała ideę. Pierwszym krokiem było zorganizowanie przez pana Wojtka, rodzica jednego z maluchów, wspólnie z Przedszkolem Karmel w Gołkowicach wycieczki w kierunku Przehyby. Podczas wycieczki dzieciaczki bawiły się świetnie. Mało tego chciały więcej takich wypadów!

Druga wycieczka odbyła się parę tygodni później. Do idei rowerowego klubu przedszkolaka dołączyło Przedszkole Danapis z Nowego Sącza. Zorganizowali autokar, przywieźli rowery i dzieci do Gołkowic. Po spotkaniu organizacyjnym i z pełną obstawą ruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Było nas aż 80 osób! To był swoisty rekord.

Nawet 08.10.2104 roku mieliśmy okazję opowiedzieć o Klubie Przedszkolaka w audycji Polskiego Radia Jeden. Wycieczki z najmłodszymi to niesamowite doświadczenie. To również dowód na to, że przy chęciach opiekunów wszystko jest możliwe.

Mamy nadzieję, że kolejne przedszkola przyłączą się do akcji i powstaną kolejne Kluby 80 Rowerów Przedszkolaka. Zainteresowane instytucje zapraszamy do współpracy.

80 Rowerów Przedszkolaka
80 Rowerów Przedszkolaka