Poznajemy Swoją Małą Ojczyznę na Rowerze

 

Często jest tak, że mieszkamy w pięknych miejscowościach, a nie dostrzegamy tego. To dotyka wszystkich nas. Zarówno miejsc bardziej turystycznych jak Zakopane czy Kraków – mieszkańcy nie dostrzegają uroków swojej małej ojczyzny. Dlatego nasze Stowarzyszenie postanowiło zmienić tę sytuację.

Projekt, który  powstał w roku 2012, polega na organizacji wycieczek rowerowych z przewodnikiem po mieście oraz okolicznych miejscowościach. 

Pierwsza edycja projektu odbyła się w  Zakopanem i była współfinansowana przez Urząd Miasta. Wycieczki cieszyły się ogromną popularnością. W 2014 roku w Chrzanowie udało nam się zorganizować podobny cykl wycieczek dla dzieci i młodzieży.

Tematyka wycieczek ma charakter poznania kultury, historii i przyrody Małej Ojczyzny. Podczas każdej wycieczki przeprowadzone są rozmowy i prelekcje na temat zdrowego trybu życia. Sam fakt uprawiania turystyki rowerowej, podziwiania przyrody i krajobrazu pokazuje młodzieży, że warto aktywnie spędzać czas wolny.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat. Uczestnicy wycieczek poprzez kontakt z przewodnikiem, wolontariuszami pracującymi podczas realizacji zadania uczą się postaw prawidłowych – pożądanych w życiu społecznym.

Celem głównym projektu jest promowanie aktywnego i trzeźwego stylu życia, oraz zwiększanie wiedzy o regionie zamieszkiwania przez uczestników wycieczek. Cykl wycieczek ma na celu zainspirowanie dzieci i młodzieży do odkrywania swojej pasji.

Liczymy na to, iż przy pomocy Urzędu Miasta w Chrzanowie uda się organizować wycieczki co roku, przez co na stałe wpiszą się w program zajęć wakacyjnych.

Projekt realizujemy w trakcie wakacji. Zachęcamy do pomocy przy poszerzaniu obszaru naszych działań.

 

Poznajemy swoją Małą Ojczyznę na rowerze
Poznajemy swoją Małą Ojczyznę na rowerze
Poznajemy swoją Małą Ojczyznę na rowerze