Parki tematyczne | Miejsca Rozrywki i Edukacji

Przedstawiamy ofertę wycieczek szkolnych po parkach tematycznych, miejscach gdzie młodzież połączy przyjemne z pożytecznym. Nie ma lepszej drogi edukacji jak przez zabawę i rozrywkę. Każdą wycieczkę możemy dostosować do Państwa potrzeb. Ruszajmy więc w podróż…

01. Park w Inwałdzie
Wycieczka do pełnego atrakcji Parku w Inwałdzie. Zobaczymy 60 miniatur budowli z całego świata, Wystawę Tutenchamon, Egipt Horror Show i pobłądzimy w zielonym labiryncie. Odwiedzimy: największą w Europie replikę średniowiecznej osady  ze zbrojownią, parkiem ruchomych smoków, salą tortur, basztą i tarasami widokowymi; osadę z warsztatami rzemieślników i pełen atrakcji lunapark.

Cena:  od 66 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet wstępu do Parku Miniatur, Lunaparku, Warowni.

Atrakcje dodatkowo płatne: Dzika Rzeka 12 zł, automaty

Parki

02. Energylandia w Zatorze
Wycieczka do położonego w Zatorze najwiekszego Parku Rozrywki w Polsce. Znajduje się w nim blisko sześćdziesiąt różnego rodzaju atrakcji: karuzele bajkowe, latające huśtawki, łódki, auto zderzaki, zjeżdżalnie, rollercoastery, kolejki… a to tylko kilka z nich. Jest to wycieczka pełna dobrej zabawy i niezwykłych emocji.

Cena:od 79 zł*
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 os. płacących), bilet wstępu do Energylandii. 

Parki

03. Dinozatorland
Wycieczka do niezwykłego parku dinozaurów w Zatorze. Zobaczymy ponad sto dinozaurów,z których większość jest ruchoma,a pośród nich prawdopodobnie największego na świecie T-rexa. Zostały one umieszczone w starym lesie co potęguje wrażenia. Odwiedzimy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Zatorland to znacznie więcej niezwykłych atrakcji. Odwiedzimy położony na wodzie Park mitologii, Park owadów, wodnych stworzeń i postaci z bajek oraz pełen atrakcji lunapark.

Cena: od 49 zł* lub 67 zł
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do wszystkich Parków Rozrywki w Zatorlandzie + kino 5D lub Dom do góry nogami

*cena z biletem wstępu do jednego Parku Rozrywki + Lunapark

Parki

04. Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej
Wycieczka do niezwykłego miejsca w Krakowie. Zwiedzimy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Zobaczymy  fotografie i różnego rodzaju eksponaty pochodzące z odległych zakątków świata, spotkamy ludzi, którzy pracowali w tych miejscach.Weźmiemy udział w interesujących warsztatach (bogata i ciekawa oferta tematyczna). Przespacerujemy się na Wawel, by podziwiać piękny Zamek Królewski.

Cena: od 51 zł*
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych), bilet wstępu do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata, interaktywne zwiedzanie, warsztaty  edukacyjne.

Parki

05. Wioska Indiańska
Wycieczka ta to spotkanie z niezwykłą kulturą Indian. W trakcie pobytu w Indiańskiej Wiosce czeka nas wiele atrakcji. Legendy i opowieści, pokazy indiańskich tańców, indiańskie gry i zabawy, strzelanie z łuku, konkursy, malowanie twarzy i pieczenie kiełbasek na ognisku.

Cena: od 51 zł*
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych), bilet wstępu do Wioski Indiańskiej, herbatę i kiełbaskę pieczoną na ognisku.

Parki

06. Miasteczko Twinpigs i Muzeum Ognia
Wycieczka do miasteczka, w którym poczujemy się jak na Dzikim Zachodzie. Strzelnice, tajemnicze podziemia, karuzele, koło młyńskie, kino 5D i 6D, plac zręcznościowy, byk mechaniczny, tor przeszkód, family coaster, jazda na kucyku – to tylko część z wielu atrakcji jakie czekają na nas w tym niezwykłym miejscu. W Wiosce Eskimoskiej w trakcie ścieżki edukacyjnej poznamy zagadnienia dotyczące życia i sztuki Inuitów, a także ciekawe szczegóły codzienności Eskimosów. Odwiedzimy dostarczające niezapomnianych wrażeń jedyne w Polsce multimedialne Muzeum Ognia.

Cena: od 69 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Miasteczka Twinpigs; bilet wstępu do Muzeum Ognia; obiad (nuggetsy, frytki, jabłko, napój )

Parki

07. Park Ogrodzieniec wraz z zamkiem
Wycieczka do Parku Ogrodzieniec, który jest doskonałym miejscem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży. Park Doświadczeń Fizycznych przybliży podstawowe pojęcia fizyczne, Park Miniatur pokaże historię, Dom Legend i Strachów przestraszy i zadziwi, a Tor Saneczkowy i Park Rozrywki zabawi! Zwiedzimy również wyjątkowo atrakcyjny Zamek Ogrodzieniec

Cena: od 69 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Zamku; bilet wstępu do Parku Ogrodzieniec (wszystkie atrakcje + 1 zjazd torem saneczkowym)

Parki

08. Wesołe Miasteczko i ZOO w Chorzowie
Śląskie Wesołe Miasteczko to miejsce, gdzie nie sposób się nudzić. Czeka tu na nas sporo atrakcji: różnego rodzaju karuzele, kolejki, rollercoaster, ześlizg do wody, safari car, cyklon i wiele innych. Odwiedzimy piękny Śląski Ogród Zoologiczny i jego wyjątkowych mieszkańców między innymi: słonie, tygrysy, nosorożce, pandę czerwoną, żyrafy, krokodyle.

Cena: od 78 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do ZOO; karnet całodniowy do Wesołego Miasteczka

Parki

09. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu
Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku. Jedną z ciekawszych atrakcji są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.  Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne podczas ich lotów. Odwiedzimy także centrum Wisły i Muzeum Adama Małysza. Wyjedziemy wyciągiem na Czantorię by podziwiać panoramę Beskidu Śląskiego.

Cena: od 70 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępudo Leśnego Parku Niespodzianek; bilet wstępu do Muzeum Adama Małysza; bilet na wyciąg na Czantorię

Opcje dodatkowe: Extreme Park na Równicy Park Linowy od 21zł, Planetarium +14, Tor Saneczkowy +7zł;Muzeum Koronek w Koniakowie, Skocznia, Muzeum Narciarstwa, Muzeum Beskidzkie +4zł

Parki

10. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Odwiedzimy miejsce niezwykłe, jakim jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Niczym podróżnicy w czasie i przestrzeni zostaniemy wplątani w zawiłe losy Świata. Będziemy podróżować promem kosmicznym i wehikułem czasu. Zobaczymy najstarszą ludzką mumię, wystawę świadectwa ewolucji, ekspozycje: rozwój pisma, rozwój naczyń, grobowiec, rozwój narzędzi, wszyscy jesteśmy braćmi. Zwiedzimy największy tematyczny park w Europie, a w nim blisko 60 dinozaurów, prehistoryczne oceanarium, pawilon paleontologiczny, multimedialny tunel czasu, park rozrywki.

Cena: od 83 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka; bilet wstępu do Juraparku (Prehistoryczne Oceanarium, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki )

Dodatkowo:Możliwość zamówienia warsztatów, zajęć muzealnych +7zł

Parki

11. Wycieczka do Term  i Skansenu Kolejowego w Chabówce
Odwiedzimy Skansen Kolejowy w Chabówce, zobaczymy w nim najliczniejszą w Polsce kolekcję taboru kolejowego. Obejrzeć tu można zabytkowe lokomotywy parowe, w tym parowóz  z 1878 roku, najstarszy spośród zachowanych w Polsce parowozów, lokomotywy spalinowe i elektryczne, jak również wagony, pługi śnieżne czy żurawie kolejowe. Z Chabówki udamy się na aktywny wypoczynek do Term na Podhalu (Szaflary, Bukowina, Białka)

Cena: od 75 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce; przewodnika w Skansenie; bilet wstępu do Term (2,5 godz. )

Parki

12. Chlebem pachnący Radzionków i zamek w Będzinie
Wycieczka do Muzeum Chleba gdzie weźmiemy udział w prelekcjach, obejrzymy film o historii chleba, zwiedzimy muzeum i weźmiemy udział w warsztatach, w trakcie których każdy własnoręcznie wykona plecionkę. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Będzinie, gdzie zwiedzimy Zamek Królewski.

Cena: od 55 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępudo Muzeum Chleba; warsztaty w Muzeum Chleba; bilet wstępu do Zamku w Będzinie; przewodnika po Zamku

Parki

13. Chlebowa Chata w Brennej i wędrówka turystycznym szlakiem
Odwiedzimy wyjątkową chatę, gdzie weźmiemy udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, usłyszymy o drodze ziarenka do bochenka, o tym jak powstaje miód i o ciekawostkach z życia pszczół, zobaczymy maszyny wykorzystywane dawniej przy uprawie i obróbce ziarna, sprzęt pasieczny i ten, który potrzebny jest do wykonania sera i masła. W trakcie warsztatów zajmiemy się wykonaniem i wypiekiem podpłomyków, które będziemy mogli zjeść z masłem, miodem lub smalcem z ziołami. Po tym wszystkim wybierzemy się na wędrówkę turystycznym szlakiem .

Cena: od 47 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępui warsztaty w Chlebowej Chacie; degustacja podpłomyków, swojskiego chleba, masła, miodu, smalcu z ziołami

Opcja dodatkowa: zabawa w Parku Linowym + od 15 zł

Parki

14. Kręgielnia i dobry film w kinie
Wycieczka do wybranej kręgielni, w trakcie której poznamy historię i zasady gry w kręgle, rozegramy turniej z nagrodą dla najlepszego gracza. W kinie obejrzymy  wybrany wcześniej film.

Cena: od 44 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet na wybrany film do kina; grę w kręgle (godzinny turniej); nagrody dla najlepszych trzech graczy

Parki

15. Poznajmy lotnisko
Wycieczka podczas, której odwiedzimy Lotnisko w Balicach.Weźmiemy udział w wybranych warsztatach i zostaniemy oprowadzeni po ciekawych miejscach portu lotniczego. Odwiedzimy również  niezwykłe miejsce, jakim jest Klasztor i Kalwaria Karmelitów Bosych, leżąca  pośród wąwozów i bukowego lasu.

Cena: od 42 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); oprowadzanie po  Lotnisku w Balicach łączone z zajęciami edukacyjnymi; zwiedzanie dostępnych części Klasztoru i Parku; konkurs z nagrodami.

Opcje dodatkowe: poczęstunek na lotnisku(drożdżówka i herbata lub napój) 5zł

Parki

16. Wizyta w stadninie koni

Odwiedzimy stadninę konną, gdzie poznamy jej mieszkańców. Dowiemy się jakie istnieją rasy koni, maści koni. Zapoznamy się ze sprzętem i strojem jeździeckim, i zobaczymy jak siodła sie Konia. Każdy z uczestników będzie mógł pod okiem instruktora odbyć przejażdżkę konną. Rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski.

Cena: od 55 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); pobyt w stadninie, zwiedzanie z przewodnikiem, krótkie oprowadzanie na koniu; herbatę, kiełbaski pieczone na ognisku              

Parki

17. Pełna rozrywki Spiska Kraina i zamek w Niedzicy
U stup pięknego zamku w Niedzicy, który zwiedzimy słuchając opowieści przewodnika, mieści się Spiska Kraina, w której czekają na nas ciekawe atrakcje: Park miniatur, parki linowe, paintball laserowy, dmuchany tor przeszkód, małpi gaj, tor pontonowy. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Na koniec wycieczki wypłyniemy w rejs statkiem po pięknym Jeziorze Czorsztyńskim.

Cena: od 92 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Zamku w Niedzicy; przewodnika w Zamku; rejs statkiem; wstęp do Spiskiej Krainy (2 wybrane atrakcje).

Parki

18. Rabkoland, Rabka – Zdrój i jej atrakcje
Odwiedzimy Rabkoland, prawdopodobnie jedyny Park Rozrywki, w którym znajduje się ponad 250 ruchomych figur, to magiczne miejsce pełne ruchu, bogactwa kolorów oraz oryginalnych postaci tworzących ciekawe teatrzyki. Karuzele, basen z łódkami, odwrócony dom, młyn widokowy, kolejki torowe, dojenie sztucznej krowy oraz Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Rekordów i Osobliwości to tylko nieliczne atrakcje tego miejsca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybierzemy się na spacer w najciekawsze miejsca Rabki Zdroju, a jest ich tu wiele: pomnik Świętego Mikołaj, deptak i fontanna ze słoniami, Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych, wieża widokowa na Polczakówce, Park Zdrojowy i kilka wartych zobaczenia obiektów zabytkowych

Cena: od 63 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet wstępu do Rabkolandu i wymienionych muzeów (wszystkie atrakcje poza automatami wrzutowymi)

Opcje dodatkowe: Muzeum Górali i Zbójników +9zł

Parki

19. Tajemnice Kosmosu – Planetarium w Chorzowie
Wycieczka do wyjątkowego miejsca, gdzie poczujemy, że jesteśmy malutką częścią niezwykłego wszechświata. Weźmiemy udział w wyjątkowym seansie,który przybliży nam tajemnice kosmosu. Zwiedzimy obserwatorium astronomiczne,zobaczymy w nim największy w Polsce refraktor (lunetę soczewkową). Odwiedzimy także stację klimatologiczną.Weźmiemy udział w wybranych zajęciach dydaktycznych.

Cena: od 46 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); bilet na wybrany seans i wystawę w Planetarium; bilet wstępu do obserwatorium astronomicznego i stacji klimatologicznej.

Dodatkowo: zajęcia dydaktyczne +12 zł , stacja sejsmologiczna +3 zł

Parki

Cena wycieczek skalkulowana jest na 45 osób płacących. Cena jest ruchoma ze względu na miejsce, skąd uczestnicy wyruszą w podróż. Możemy przygotować ofertę na dowolną liczbę uczestników. Współpracujemy z firmami przewozowymi, które dysponują bogatą flotą autokarów, busów, minibusów. Program  na Państwa życzenie możemy zmodyfikować, dopasować do potrzeb i oczekiwań uczestników wyjazdu.

Przedstawione powyżej propozycje wycieczek nie są ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia współpracy (zgodnie z art. 71 k.c.)