Wycieczki kolorowe i bajkowe dla najmłodszych

Z myślą o najmłodszych uczniach przygotowaliśmy propozycje wycieczek do fascynujących miejsc, które pozwolą przenieść się w świat bajek i legend niewątpliwie znanych przez każde dziecko. Przedstawienia teatralne połączone ze zwiedzaniem teatrów, ciekawe warsztaty edukacyjne oraz zwiedzanie licznych muzeów i zamków to nasza propozycja na mądre, wartościowe i przede wszystkim interesujące spędzenie czasu z dziećmi.

01. Zaczarowany Las i jego mieszkańcy
Wycieczka do małej jurajskiej wioski gdzie głównymi użytkownikami lokalnych dróg są kury, gęsi i kaczki. Udamy się do zaczarowanego przez aktorów Lasu, który jest nieopodal, zawiozą nas tam estetyczne, wygodne i bezpieczne „tramwaje konne”, znane na szlaku Jurajskiej Karawny Konnej. Po drodze odwiedzimy Dom Baby Jagi, będziemy rozmawiać z Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a być może również dostać cukierka od Czerwonego Kapturka. W trakcie wycieczki czeka na nas poczęstunek z ciepłą herbatą, a na jej koniec zabawa taneczna w „Chacie za Wsią”.

Cena:  od 66 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet wstępu do Zaczarowanego Lasu, przejazd tramwajem konnym, poczęstunek

Atrakcje dodatkowo płatne: Dzika Rzeka 12 zł, automaty

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

02. Studio filmów rysunkowych i jego kolorowe atrakcje
Bolek i Lolek, Reksio, Pampalini łowca zwierząt, Profesor Gąbka i Smok Wawelski, kangurek Hip-Hop, Marceli Szpak, Kapitan Kliper to tylko kilka z wielu postaci, które powstały w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wycieczka ta to żywa prezentacja procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Podczas pobytu w Studio będziemy obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi. Nasza wizyta zakończy się w kinie „Studio” pokazem filmów (ok. 40 min) wyprodukowanych w zwiedzanym przez nas miejscu.  Wybierzemy się na spacer po bielskiej starówce, gdzie czeka na nas pomnik Bolka i Lolka oraz Reksia. Zobaczymy pięknie odrestaurowane, zabytkowe kamienice i budynki, m.in. wzorowany na teatrach Wiednia i Budapesztu budynek Teatru Polskiego, Kamienicę Kałuży i Zamek Książąt Sułkowskich.

Cena:  od 45 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet wstępu do Studia Filmów Rysunkowych, pokaz filmów w Kinie ”Studio”

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

03. Magiczne miejsca Teatru Banialuka
Wycieczka do tajemniczego świata teatru lalek w Bielsko Białej. Obejrzymy wybrany wcześniej spektakl. Po jego zakończeniu będziemy mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Wraz z jednym z aktorów wejdziemy na scenę teatralną, poznamy teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie, dowiemy się jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół każdorazowo je tworzy, poznamy najstarszych aktorów teatru „ Banialuka” – lalki oraz różne sposoby ich animacji. Wybierzemy się na spacer po bielskiej starówce, gdzie czeka na nas pomnik Bolka i Lolka, i Reksia. Zobaczymy pięknie odrestaurowane, zabytkowe kamienice i budynki, m.in. wzorowany na teatrach Wiednia i Budapesztu budynek Teatru Polskiego, Kamienicę Kałuży i Zamek Książąt Sułkowskich

Cena:  od 50 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet na spektakl teatralny + zwiedzanie teatru

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

04. Muzeum Pożarnictwa + dobry film w kinie
Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa, w którym wraz z przewodnikiem zobaczymy bogatą kolekcję wozów i sprzętu strażackiego: począwszy od tych najstarszych konnych sikawek po jeszcze niedawno używane; pompy, gaśnice, sprzęt alarmowy, sztandary, lśniące hełmy i całe umundurowania. Pierwsze eksponaty muzeum pamiętają koniec XIX wieku. Kolekcja zgromadzona tutaj jest największą i najbardziej niezwykłą kolekcją pożarnictwa w Polsce. Weźmiemy udział w zajęciach edukacyjnych – celem lekcji jest uświadomienie słuchaczom w jakich warunkach powstaje pożar, jakie są najczęściej spotykane przyczyny pożaru oraz jak należy zachować się w czasie pożaru. Po tym pełnym wrażeń zwiedzaniu udamy się do kina gdzie obejrzymy wcześniej wybrany film.

Cena:  od 43 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet do muzeum, przewodnik po muzeum, zajęcia edukacyjne, bilet do kina

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

05. Legendy Krakowa, spektakl w Grotesce i sekrety teatru
Wycieczka do Krakowa, w trakcie której wybierzemy się na spacer pięknymi uliczkami tego niezwykłego miasta. Zobaczymy m.in. Kościół św. Floriana,  Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, największy w Europie Rynek, Sukiennice, piękne kamienice i pałace. Usłyszymy kilka najciekawszych legend związanych z miejscami znajdującymi się na trasie naszej wędrówki. Zwiedzimy wystawę przepięknych krakowskich szopek (wystawa do 28 lutego) lub odwiedzimy fabrykę cukierków  gdzie na własne oczy zobaczymy jak wykonywane są kolorowe łakocie (każdy otrzyma małą paczuszkę cukierków). W teatrze„Groteska” natomiast  obejrzymy wybrany spektakl, w trakcie którego żadne dziecko nie będzie się nudziło, a po spektaklu czeka nas nie lada atrakcja – odkryjemy niezwykłe sekrety teatru po którego tajemniczych miejscach oprowadzi nas jeden z jego pracowników.

Cena:  od 58 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), opiekę pilota + oprowadzanie z opowiadaniem legend, bilet na spektakl, zwiedzanie teatru

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

06. Muzeum Zabawek w Stryszawie
Odwiedzimy muzeum, które posiada niezwykle kolorową wystawę zabawek ludowych, poznamy zasady ich tworzenia oraz ludzi – artystów tworzących je z pasją od pokoleń. Weźmiemy udział w wybranych warsztatach folklorystycznych, podczas których każdy uczestnik wycieczki wykona własne rękodzieło. Zwiedzimy centrum Suchej Beskidzkiej, park zamkowy wraz z oranżerią, Domek Ogrodnika i renesansowy zamek zwany „Małym Wawelem”.

Cena:  od 49 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet wstępu do Muzeum Zabawek, warsztaty folklorystyczne, bilet do zamku, przewodnika po zamku, bilet wstępu do Domku Ogrodnika

Atrakcje dodatkowo płatne: lekcje muzealne + 4 zł

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

07. Pacanów, którego szukał Koziołek Matołek
Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Czeka tutaj na nas niezwykła wystawa pt. „Bajkowy świat”  utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Odwiedzając to miejsce poczujemy się niczym w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Zobaczymy Spektakl Małego Teatru i wystawę rzeźb.

Cena:  od 71 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących), bilet na spektakl Małego Teatru, bilet na wystawę rzeźb, bilet na wystawę multimedialno – interaktywną „Bajkowy Świat”.

Atrakcje dodatkowo płatne:  wyjątkowo ciekawe warsztaty i film w kinie „ Szkatułka ” + 12 zł

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

08. Wystawa bombek i pisanek
Zwiedzimy krakowską manufakturę bombek i pisanek, gdzie każdy z uczestników w trakcie warsztatów własnoręcznie przyozdobi bombkę lub wykona pisankę, którą zabierze do domu. Przespacerujemy się pomiędzy kramami świątecznego jarmarku, znajdującymi się na krakowskim Rynku Głównym.

Cena:  od 42 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, opłaty parkingowe i drogowe, bilet wstępu do fabryki i udział w warsztatach (własnoręcznie wykonaną ozdobę), bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Kolorowe wycieczki dla najmłodszych

Cena wycieczek skalkulowana jest na 45 osób płacących. Cena jest ruchoma ze względu na miejsce, skąd uczestnicy wyruszą w podróż. Możemy przygotować ofertę na dowolną liczbę uczestników. Współpracujemy z firmami przewozowymi, które dysponują bogatą flotą autokarów, busów, minibusów. Program  na Państwa życzenie możemy zmodyfikować, dopasować do potrzeb i oczekiwań uczestników wyjazdu.

Przedstawione powyżej propozycje wycieczek nie są ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia współpracy (zgodnie z art. 71 k.c.)