Wycieczki kilkudniowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych wycieczek kilkudniowych. Każda z tych wycieczek może być w wersji dwudniowej lub trzydniowej. Cena zawiera podstawowe świadczenia w postaci: transportu, noclegu z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), opieki pilota wycieczek i ubezpieczenia NNW. Przygotowaliśmy wyjazdy w najpopularniejsze miejsca Polski takie jak: Warszawa, Wrocław, Łódź, Sudety, Zakopane, Szczawnica, Toruń, Bieszczady, Białowieża itd.. Każdy wyjazd możemy dopasować do Państwa potrzeb.

01.Wrocław i jego atrakcje
Wycieczka do jednego z najciekawszych miast w Polsce,gdzie na przestrzeni wieków historia przeplotła ze sobą kulturę polską, niemiecką i czeską. To właśnie Wrocław uzyskał na 2016 rok tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Odkryjemy tajemnice tego niezwykłego miasta i jego ciekawe miejsca. Zobaczymy jego piękne uliczki i Rynek;Ratusz, Bazylikę Św. Elżbiety, Operę i barokowy Gmach Uniwersytecki. Promenadę Staromiejską  i Ostrów Tumski,który jest najstarszą zabytkową częścią Wrocławia; Synagogę pod Białym Bocianem i Centrum poznawcze w Hali Stulecia. Zobaczymy także dzieło wyjątkowe, jakim jest Panorama Racławicka znajdująca się w Muzeum Narodowym i odwiedzimy prawdopodobnie najsłynniejsze polskie ZOO i Afrykarium.

Cena: 
Od 170 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 270 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota;opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu: 
– Panorama Racławicka +23zł
– ZOO i Afrykarium+20zł
– Hala Stulecia +9zł
– Centrum Poznawcze w Hali Stulecia+8zł
– Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego +7zł
(Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna)

Dodatkowo: Ogród Japoński +2zł; Humanitarium – Ogród Doświadczeń +12zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

02. Wrocław niezwykły i warownie Dolnego Śląska.
Oprowadzani przez przewodnika zobaczymy między innymi; Halę Stulecia, Ogród Japoński z Fontanną Multimedialną, Ostrów Tumski. Dalej Ratusz, Bazylikę Św. Elżbiety, Operę, Promenadę Staromiejską, Bastion Sakwowy, Synagogę pod Białym Bocianem, Uniwersytet Wrocławski. W trakcie pobytu we Wrocławiu zobaczymy także dzieło wyjątkowe jakim jest Panorama Racławicka. Wracając zatrzymamy się w Brzegu, przespacerujemy po Rynku i Zwiedzimy jedną z najpiękniejszych rezydencji  doby renesansu Zamek Piastów Śląskich, i mieszczące się w nim Muzeum. Zwiedzimy także bajkowy Zamek w Mosznej, słynący z 365 pomieszczeń i 99 wież.

Cena: 
Od 170 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 270 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota;licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po Wrocławiu, opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Panorama Racławicka +23zł
– Hala Stulecia +9zł
– Centrum Poznawcze w Hali Stulecia +8zł
– Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego +7zł(Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna)
– Zamek w Brzegu +1zł
– Zamek w Mosznej +7zł

Dodatkowo: Ogród Japoński +2zł; Humanitarium – Ogród Doświadczeń +12zł; ZOO i Afrykarium +20zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

03. Łódź
Wycieczka do Łodzi, miasta które warto odwiedzić. Jedną z jego niezwykłych atrakcji, którą zwiedzimy jest Muzeaum Animacji Se-Ma-For. Jest to jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury, powołana by promować animację, dorobek oscarowego studia oraz szeroko pojętą sztukę audiowizualną. Odwiedzimy także równie fascynujące Muzeum Kinematografii znajdujące się w pałacu i budynkach do niego przyległych,a także Eksperymentarium. Przespacerujemy się najsłynniejszą łódzką ulicą,ulicą piotrkowską, przy której stoi wiele zabytkowych kamienic. Zwiedzimy Pałac Poznańskiego i Muzeum Fabryki gdzie od przewodnika usłyszymy ciekawą historię tego miejsca. Odwiedzimy także otwarte w 2016 roku najnowocześniejsze w Polsce planetarium.

Cena:
Od 157 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 257 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Animacji Se-Ma-For z projekcją w kinie +15zł
– Muzeum Kinematografi +7zł
– Eksperymentarium +13zł
– Muzeum – Pałac Poznańskiego +5zł
– Muzeum Fabryki +5zł
– Planetarium (najnowocześniejsze w Polsce) +10zł

Dodatkowo: Park Wodny +19zł (2 godz.); Muzeum Regionalne i Zagroda Ludowa w Lipcach Reymontowskich +3zł; Galeria Staroci i Pamiątek Regionalnych w Lipcach Reymontowskich +3zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

04. Sandomierz i niezwykłe twierdze
W trakcie tej wycieczki zwiedzimy malownicze ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe i wraz z przewodnikiem perłę architektury renesansowej bastionowy zamek magnacki w Baranowie Sandomierskim. Odwiedzimy Sandomierz,gdzie czeka na nas rejs statkiem po Wiśle i zwiedzanie z przewodnikiem pięknych miejsc i zabytków tego uroczego miasta. Zobaczymy miedzy innymi Kościół św. Jakuba, Zamek Królewski-Muzeum Okręgowe, Brame Opatowską, Dom Długosza. Przejdziemy Podziemną Trasę Turystyczną w Opatowie i powędrujemy pięknym Wąwozem Królowej Jadwigi.   

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 272 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po  Sandomierzu; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek Krzyżtopór w Ujeździe +6zł
– Zamek w Baranowie +8zł, Zbrojownia +6zł
-Rejs Statkiem +9zł
– Zamek Królewski w Sandomierzu -Muzeum Okręgowe +6zł
– Brama Opatowska +3zł
– Dom Długosza +3zł
– Podziemna Trasa Turystyczna +5zł

Dodatkowo: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie +17zł; Zbrojownia Rycerska +5zł; Góry Pieprzowe

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

05. Kazimierz Dolny, Puławy, Sandomierz, Baranów Sandomierski
Wycieczka, w trakcie której zobaczymy miejsca piękne i niezwykłe, czeka nas wiele atrakcji : zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Baranowie Sandomierskim; Zwiedzanie pięknego Sandomierza: Kościół św. Jakuba, Zamek Królewski – Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Dom Długosza, Podziemna Trasa turystyczna, Góry Pieprzowe i Wąwóz Królowej Jadwigi. Kolejne niezwykłe miejsca i zabytki które zobaczymy to między innymi:Zamek w Janowcu – Muzeum Nadwiślańskie; Kazimierz Dolny – rynek, Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku, Kamienicę Celejowska, Kościół Farny, Czarnolas – Dworek Kochanowskiego; Puławy z pięknym zespołem ogrodowo – pałacowym i mieszczące się w nim Muzeum Czartoryskich, Świątynię Sybilli

Cena:
Od 193 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 293 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po  Sandomierzu; opłaty parkingowe i drogowe; ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek w Janowcu – Muzeum Nadwiślańskie + 8 zł
– Zamek w Baranowie +8zł, Zbrojownia +6zł
– Zamek Królewski w Sandomierzu – Muzeum Okręgowe +6zł
– Brama Opatowska +3zł
– Dom Długosza +3zł
– Podziemna Trasa Turystyczna +5zł
– Dworek Kochanowskiego+8zł
– Muzeum Czartoryskich +8zł
– Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym+5zł

Dodatkowo: Rejs Statkiem +9zł; Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie +17zł; Zbrojownia Rycerska +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

06. Toruń miasto Kopernika i pysznych pierników
Wycieczka do pięknego Torunia jednego z najstarszych miast Polski, w którym zobaczymy zabytkowy średniowieczny zespół miejski będący jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie i na świecie, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.Spacerując po Toruniu, główną uwagę skupimy na: Ratuszu Staromiejskim, murach obronnych i krzywej wieży, Basztach i Bramach,pięknych kamienicach mieszczańskich, spichrzach. Zwiedzimy Dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, XIX wieczną Twierdze Toruń fortyfikację będącą zabytkiem techniki wojennej; Gotycki kościół Wniebowzięcia, kościół Mariacki. Planetarium z Orbitarium im. Władysława Dziewulskiego, Muzeum Piernika, Muzeum i Park Etnograficznygdzie Prezentowana jest architektura ludowa Kujaw, Ziemi Chełmińskiej, Ziemi Dobrzyńskiej, Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia.

Cena:
Od 297 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po  Toruniu; opłaty parkingowe i drogowe; ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Dom Kopernika +8zł
– Ruiny Zamku Krzyżackiego +4zł
– Planetarium seans +8zł, Orbitarium wystawa +6zł, Geodium wystawa +6zł,
– Twierdza Toruń +6zł
– Muzeum Piernika 9,5zł
– Ratusz Staromiejski, wieża ratuszowa +12zł
– Muzeum Etnograficzne i Park Etnograficzny +8zł
– Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, pokaz filmu 3D „Księga Toruń” +7zł

Dodatkowo: Obserwatorium Astronomiczne UMK; – Kamienica pod Gwiazdą +5zł; lekcje historii w Twierdzy Toruń +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

07. Świętokrzyskie bez tajemnic
Wycieczka do wyjątkowo malowniczego i bogatego w zabytki oraz osobliwości przyrody regionu Polski. Podczas pobytu zwiedzimy: Zamek w Chęcinach; Muzeum Zegarów w Jędrzejowie oraz Opactwo Cystersów; Tokarnia ze Skansenem Wsi Kieleckiej; powędrujemy na Górę Łysiec – współcześnie znaną jako Święty Krzyż; zwiedzimy Klasztor Pobenedyktyński,w którym znajduje się relikwiarz z cząstkami Drzewa Krzyża Świętego, krypty grobowe; Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, gdzie znajduje się się Wystawa Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy także jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskinie Raj i Centrum Neandertalczyka. Odwiedzimy również miejsce wyjątkowo interesujące – Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Cena:
Od 167 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 262 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Jaskinia Raj +18zł
-Centrum Neandertalczyka +10zł
– Skansen w Tokarni +6zł
– Zamek w Chęcinach +8zł
– Muzeum Zegarów w Jędrzejowie +8zł
– Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu +5zł
– Centrum Nauki Leonardo da Vinci +5zł

Dodatkowo: Oblęgorek – Muzeum Henryka Sienkiewicza +3zł; Muzeum Stefana Żeromskiego w Kielcach +2zł; pomnik przyrody – Dąb Bartek; Rezerwat Kadzielnia +8zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

08. Świętokrzyskie – Szlak Literacki
Wycieczka do wyjątkowo malowniczego regionu  nierozerwalnie związanego z wielkimi twórcami literatury polskiej. Zwiedzimy Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W Kielcach natomiast przespacerujemy się po starówce, ulicą H. Sienkiewicza, u początku której stoi Pomnik Sienkiewicza. Zobaczymy Plac literatów i Plac Artystów. Zwiedzimy  Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i Pałac Biskupów Krakowskich. Odwiedzimy także Ciekoty, w których mieści się rekonstrukcja dworku Stefana Żeromskiego i Centrum Edukacyjne Szklany Dom prowadzące ciekawe warsztaty. Zwiedzimy również kościół w Szczawczynie, w którym został ochrzczony Żeromski.

Cena:
Od 169 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 269 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Mikołaja Reja +3zł
– Pałac Biskupów Krakowskich +4zł
– Oblęgorek – Muzeum Henryka Sienkiewicza +3zł
– Muzeum Stefana Żeromskiego w Kielcach +2zł
– rekonstrukcja Dworku Stefana Żeromskiego +3zł
– zajęcia edukacyjne w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom +10

Dodatkowo: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce +10zł; Rezerwat Kadzielnia +8zł; Jaskinia Raj +18zł; Centrum Neandertalczyka +10zł; Skansen w Tokarni +6zł; Zamek w Chęcinach +8zł; Muzeum Zegarów w Jędrzejowie +8zł; Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu +5zł; Centrum Nauki Leonardo da Vinci +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

09. Tatry i ich stolica Zakopane
Wycieczka w Tatry, czekają tutaj na nas majestatyczne szczyty, piękne doliny i wszystkim znana pełna atrakcji ich stolica- Zakopane. W trakcie pobytu wybierzemy się na wędrówkę turystycznym szlakiem, by zdobyć wybrany szczyt . Zobaczymy Zespół Dworsko-Parkowy im. Hrabiego Władysława Zamoyskiego z siedzibą Tatrzańskiego Parku Narodowego, dwiema wystawami i plenerową galerią zdjęć;skocznię narciarską Wielką Krokiew,Cmentarz na Pęksowym Brzyzku,Muzeum Tatrzańskie, a w nim wystawę historyczną,etnograficzną i przyrodniczą. Odwiedzimy także Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza, Sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Kornela Makuszyńskiego i Wille Koliba.Przespacerujemy się słynnymi Krupówkami,a w  góralskiej karczmie zjemy pyszną obiadokolację.

Cena:   
Od 142 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 202 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; licencjonowanego przewodnika górskiego TPN; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Tatrzański Park Narodowy +2,5zł
– Muzeum Tatrzańskie +5.5zł
– Muzeum Stylu Zakopiańskiego +4,5zł
– Muzeum Kornela Makuszyńskiego +4,5zł
– Willa Koliba +5.5zł

Dodatkowo: Sanktuarium na Krzeptówkach; wyjazd kolejką na Gubałówkę +17zł; wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch +53zł; Aqua Park +19zł (2 godz.); ognisko z pieczeniem kiełbasek +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

10. Zamki nad zalewem Czorsztyńskim i uzdrowiskowa Szczawnica
Zwiedzimy zamek w Czorsztynie i niegdyś węgierski zamek w Niedzicy,oprowadzający nas przewodnik przybliży nam historię tych dwóch warowni i legendy z nimi związane. Popłyniemy w rejs statkiem po czorsztyńskim zalewie ciesząc oko pięknymi widokami. Odwiedzimy uzdrowiskową Szczawnicę z jej pijalnią wód, pięknymi uliczkami,zabudową uzdrowiskową,pałacem Dietla, parkami zdrojowymi i uroczą promenadą przy potoku Grajcarek.  Udamy się na wędrówkę do przepięknego Wąwozu Homole. Wyjedziemy wyciągiem na Palenicę, z której wędrując szlakiem zejdziemy do płynącego wśród pienińskich szczytów Dunajca.

Cena:
Od 157 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 233 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek w Czorsztynie +2,5zł
– Zamek w Niedzicy +12zł
– rejs statkiem +12zł
– wyciąg krzesełkowy na Palenicę +6zł 
– Wąwóz Homole +1,5zł

Dodatkowo: Dwór w Łopusznej +4,5zł; Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce 4zł; Elektrownia Wodna +7zł; spływ Dunajcem +35zł; Rezerwat Biała Woda; Muzeum Pienińskie w Szlachtowej +4zł; Park Linowy

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

11. Poznań, Gniezno, Biskupin
Odwiedzimy  pierwszą stolicę naszej ojczyzny Gniezno. Zwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego, ukazujące historię i kulturę początków naszej ojczyzny do końca panowania dynastii Piastów , Katedrę Gnieźnieńską z jej słynnymi drzwiami,  skarbiec w Muzeum Archidiecezjalnym. Popłyniemy promem na Ostrów Lednicki gdzie zobaczymy Mały Skansen i Wielkopolski Park Etnograficzny. W Biskupinie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne zwane Polskimi Pompejami-jest to osada obronna typu bagiennego pochodząca z przed 2700 lat. W Poznaniu natomiast zwiedzimy Ostrów Tumski jedną z bardziej urokliwych części tego miasta, przespacerujemy się ulicami Starego Rynku na którym m. in. Znajdują się Ratusz, Waga Miejska, Domki Budnicze, Fontanna Prozerpiny. Zwiedzimy Bazylikę Archikatedralną-prawdopodobnie miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego,a także barokową Kolegiatę znaną jako Fara Poznańska.

Cena:
Od 297 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Początków Państwa Polskiego +5zł
– Muzeum Archidiecezjalne +6zł
– Muzeum Archeologiczne w Biskupinie +8zł
– przeprawa promem
– Wielkopolski Park Etnograficzny +3zł
– Muzeum Ostrów Lednicki +3zł 
– Fara Poznańska 4zł
– Muzeum Historii Miasta Poznania +1zł
– Muzeum Etnograficzne w Poznaniu +1zł

Dodatkowo: Zamek w Gołuchowie+1zł; Zamek Cesarski

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

12. Wędrówki po Beskidzie Ślaskim i Jego urocze miasteczka
Wycieczka do jednego z najciekawszych regionów turystycznych w Polsce, gdzie będziemy wędrować pośród pięknych lasów,łąk i polan zdobywając szczyty pięknego Beskidu Śląskiego. Odwiedzimy centrum Ustronia i Wisły, gdzie zwiedzimy Muzeum Małysza, Muzeum Narciarstwa i Muzeum Beskidzkie. Zobaczymy Skocznię i czekoladową figurę naszego słynnego skoczka.

Cena:
Od 143 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 243 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Beskidzkie +4zł
– Muzeum Małysza +2,5zł
– Muzeum Narciarstwa

Dodatkowo: Chata Kawuloka; Leśny Park Niespodzianek; Muzeum Kukuczki; Muzeum Koronek w Koniakowie; wjazd kolejką na Czantorię +19zł; Chlebowa Chata w Brennej +7zł, warsztaty +7zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

13. Wędrówki po Beskidzie Żywieckim i  zwiedzanie jego uroczej stolicy
Wycieczka do pięknego regionu Żywiecczyzny. Będziemy wędrować poprzez malownicze dolinki poprzecinane potokami, hale, na których nadal wypasa sie owce, aż po wyniosłe szczyty, które po Tatrach są najwyższymi szczytami w polskiej części Karpat. W Żywcu zwiedzimy Pałac Habsburgów, Stary Zamek, a przy nim park zamkowy i znajdujący się w nim domek Chiński, kontrkatedre z połowy XV wieku, basztę i dzwonnicę.

Cena:
Od 143 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 243 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego: noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Miejskie Stary Zamek +12zł
– Park Miniatur +5zł

Dodatkowo: Leśny Gród w Milówce; Góra Żar; Elektrownia Szczytowo Pompowa Żar +8zł; Zapora w Czernichowie; Park Linowy +15zł; Muzeum Browaru +15

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

14.Turbacz szczyt Gorczańskiego Parku Narodowego i relaks w Termach Szaflary i Rabkolandzie
Wycieczka, w trakcie której powędrujemy na Turbacz szczyt Gorczańskiego Parku Narodowego.  Będziemy przemierzać objęte ochroną pozostałości Puszczy Karpackiej i charakterystyczne dla Gorców polany, z których roztaczają się niezapomniane widoki na wszystkie sąsiednie pasma górskie. Odwiedzimy Nowy Targ i Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Udamy się także na zasłużony odpoczynek w Termach Szaflary. Odwiedzimy Skansen Kolejowy w Chabówce, zobaczymy w nim najliczniejszą w Polsce kolekcję taboru kolejowego. Obejrzeć tu można zabytkowe lokomotywy parowe, w tym parowóz  z 1878 roku, najstarszy spośród zachowanych w Polsce parowozów, lokomotywy spalinowe i elektryczne, jak również wagony, pługi śnieżne czy żurawie kolejowe.Odwiedzimy Rabkę i pełen atrakcji niezwykły park rozrywki Rabkoland.

Cena:
Od 143 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 207 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego: noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Termy Szaflary  +29zł
– Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce +4zł
– Rabkoland +24zł

Dodatkowo: Muzeum Władysława Orkana +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

15. Bieszczady piękne i dzikie
Bieszczady…ah te Bieszczady. Bez wątpienia jest to wycieczka do jednego z najbardziej tajemniczych regionów naszego kraju. Czeka na nas czysta nieskażona przyroda,bezkres pięknych połonin i oszałamiające bieszczadzkie piękno.W trakcie naszego pobytu odwiedzimy Sanok z jego uroczym rynkiem, zobaczymy kościół i klasztor Franciszkanów, Ratusz, Plac św. Michała, Zamek, Park Etnograficzny Budownictwa Ludowego w Sanoku –  pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne. Powędrujemy szlakiem poprzez jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych bieszczadzkich połonin – Połoninę Wetlińską. Udamy się nad piękne Jezioro Solińskie, gdzie czeka nas rejs Białą Flotą po jego czystych wodach.

Cena:
Od 297 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego: noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Bieszczadzki Park Narodowy +3zł
– Park Etnograficzny w Sanoku +8zł
– rejs Statkiem+12zł
– Muzeum Historyczne w Zamku +9zł

Dodatkowo: Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych +5zł; Synagoga, Kirkut, Zamek Kmitów w Lesku; Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno +10zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

16. Wieliczka z noclegiem wyjątkowym, Kraków miasto Królów i Zamek w Niepołomicach
Wycieczka do niezwykłej i pięknej Kopalni Soli w Wieliczce.Jest to miejsce wprost stworzone dla szkolnych wycieczek.W sposób wyjątkowo atrakcyjny zapoznamy się z historią i tajemnicami skrywanymi przez kopalniane podziemia. Spędzimy tutaj wyjątkową noc,noc w głębi ziemi. Zwiedzimy także piękny Zamek w Niepołomicach,poznamy historię i legendy tej liczącej niemal siedemset lat rezydencji królewskiej. Odwiedzimy Kraków, by powędrować na Wawel siedzibę królów. Poznamy dzieje, tego jakże ważnego dla nas Polaków miejsca. Zwiedzimy piękny i majestatyczny Zamek Królewski, Katedrę,w której zobaczymy słynny Dzwon Zygmunta i Grobowce Królów.

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 277 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden nocleg w kopalni); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Kopalnia Soli w Wieliczce 26zł
– Zamek w Niepołomicach 10zł
– Katedra na Wawelu +9zł

Dodatkowo: spektakl w Teatrze; rejs statkiem po Wiśle; Park Wodny

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

17. Kopalnia Soli w Bochni z nocą w głębi ziemi
Wyjątkowo atrakcyjna forma zwiedzania tego niezwykłego miejsca jakim jest Kopalnia Soli w Bochni zainteresuje każdego bez względu na wiek.Poznamy tutaj historię i tajemnice tej zabytkowej Kopalni. Wyjątkową atrakcją jest nocleg w przygotowanych do tego pomieszczeniach 250 metrów w głębi ziemi, czeka na nas zjazd 140 metrową zjeżdżalnią zabawa na podziemnym boisku sportowym i placu zabaw a także dyskoteka. Zwiedzimy również Muzeum Motyli Arthropoda w którym czeka nas ciekawa lekcja przyrodnicza. W Wiśniczu natomiast zobaczymy piękny wczesnobarokowy zamek Kmitów i Lubomirskich, Ratusz i studnię miejską. Udamy się na spacer po terenie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie pod zalesionym szczytem wzgórza Bukowiec znajduje się przyrodnicza osobliwość, jaką jest „Kamień Grzyb”. Wraz z otaczającym go płatem lasu bukowego stanowi rezerwat przyrody nieożywionej.

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden nocleg w kopalni); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Kopalnia Soli w Bochni +26zł
– Zamek w Wiśniczu +8zł
– Muzeum Motyli +9zł

Dodatkowo: podziemna przeprawa łodzią +12zł; Muzeum Ziemi Wisnickiej +2zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

18. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie i bajkowy zamek w Mosznej.
Zwiedzimy Zabytkową Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie słuchając opowieści przewodnika, przemierzymy ponad 1700 metrów jej podziemnych korytarzy.Przepłyniemy łodziami 270 metrową trasę wodną i odwiedzimy Skansen Maszyn Parowych. Kolejna atrakcja naszej wycieczki to miejsce niezwykłe – Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Niczym podróżnicy w czasie i przestrzeni zostaniemy wplątani w zawiłe losy Świata. Zobaczymy najstarszą ludzką mumię, wystawę świadectwa ewolucji, ekspozycje: rozwój pisma, rozwój naczyń, grobowiec, rozwój narzędzi, wszyscy jesteśmy braćmi. Odwiedzimy największy tematyczny park w Europie, a w nim blisko 60 dinozaurów, prehistoryczne oceanarium, pawilon paleontologiczny, multimedialny tunel czasu i park rozrywki. Zwiedzimy także niezwykle piękny przeniesiony niczym z bajki zamek w Mosznej słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń. Przespacerujemy się po jego pięknych ogrodach.

Cena:
Od 145 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 245 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Kopalnia Srebra +21zł
– Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie +28zł
– Jurapark w Krasiejowie +28zł
– Zamek w Mosznej +7zł
– Park Zamkowy w Mosznej +4zł

Dodatkowo: Sztolnia Czarnego Pstrąga +13,50 zł; Muzeum Chleba w Radzionkowie +14zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

19. Spływ przełomem Dunajca i wędrówka na pienińskie szczyty.
Wycieczka w jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Po dotarciu do Sromowców Niżnych udamy się w trwającą prawie 2 godziny niezwykłą podróż flisackimi tratwami, w trakcie której wysłuchamy wielu niezwykłych legend i opowieści związanych z tym przepięknym regionem. Odwiedzimy uzdrowiskową Szczawnicę z jej pijalnią wód, pięknymi uliczkami,zabudową uzdrowiskową,pałacem Dietla, parkami zdrojowymi i uroczą promenadą przy potoku Grajcarek.W trakcie wycieczki wyruszymy by zdobyć szczyty pięknego Pienińskiego Parku Narodowego. Dotrzemy na szczyty Sokolica i  Trzy Korony, z których rozpościerają się niezwykłe widoki. Wędrując zobaczymy tajemnicze mury, pozostałość po stojącym tu dawniej, pięknym zamku. Wyruszymy także na wędrówkę po pięknym Wąwozie Homole. Odwiedzimy wyjątkowy Czerwony Klasztor na Słowacji.

Cena:
Od 157 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 233 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Wąwóz Homole +1,5zł
– Czerwony Klasztor
– spływ Dunajcem +35zł

Dodatkowo: wyciąg krzesełkowy na Palenicę 6zł; Dwór w Łopusznej +4,5zł; Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce 4zł; Elektrownia Wodna +7zł; Rezerwat Biała Woda; Muzeum Pienińskie w Szlachtowej +4zł; Zamek w Czorsztynie +2,5zł; Zamek w Niedzicy +12zł; rejs statkiem +12zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

20. Ojcowski Park Narodowy i Dolinki Podkrakowskie
Udamy się w wędrówkę po najpiękniejszych dolinkach: Bolechowickiej i Kobylańskiej. Wraz z przewodnikiem zwiedzimy niezwykłą Jaskinię Wierzchowską Górną. Jaskinia ta to 1000 m podziemnego labiryntu wiodącego przez bajkowe w wystroju i ukształtowaniu sale i korytarze. To największa jaskinia na terenie Jury Krakowskiej. Prowadzi przez nią wytyczona, bezpieczna i profesjonalnie oświetlona trasa. Zwiedzimy Zamek w Pieskowej Skale,jedną z najlepiej zachowanych rezydencji obronnych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wraz z przewodnikiem obejrzymy niezwykłe wystawy i ekspozycje muzealne zgromadzone na Zamku.Przejdziemy pod Maczugę Herkulesa,a następnie przejedziemy autokarem do Ojcowa.Udamy się na pieszą wędrówkę w dół Doliny Prądnika,dojdziemy do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości.Zobaczymy ruiny  zamku w Ojcowie, dalej przez Wąwóz Ciasne Skałki dojdziemy do niezwykłej Groty Łokietka, której zwiedzenie jest wyjątkową atrakcją wycieczki po Ojcowskim Parku.

Cena:
Od 149 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 239 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika OPN; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Jaskini Łokietka +6zł
– Jaskinia Górna Wierzchowska +10.5zł
– Ruiny Zamku w Ojcowie +2zł
– Zamek w Pieskowej Skale zł
– Centrum Edukacyjno Muzealne OPN +7,5zł

Dodatkowo: Boroniówka, zabytkowy młyn i tartak wodny +7zł; Jaskinia Ciemna +5zł; Jaskinia Nietoperzowa +7zł; ognisko z pieczeniem kiełbasek +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

21. Góry Stołowe
Wycieczka w Region Gór Stołowych, który wydaje się być zaczarowany, bajkowy. Gigantyczne skalne grzyby, wielkie skalne bloki o niezwykłych kształtach tworzące labirynty, urwiska zapierające dech, lasy, torfowiska, górskie łąki – to wszystko będziemy mogli podziwiać w trakcie wędrówki po tych wyjątkowych górach. Zdobędziemy majestatyczny szczyt Szczeliniec. Odwiedzimy także piękne miasteczka pełne niezwykłych atrakcji.Kłodzko z jego piękną starówką, ratuszem , podziemną trasą turystyczną i pełną tajemnic twierdzą. Czeremną z jej niezwykłą Kaplicą Czaszek. Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Leczniczych w Kudowej – Zdrój. W Paczkowie zobaczymy rynek z ratuszem, najsłynniejszy w Europie Środkowej warowny gotycki kościół i mury obronne będące najlepiej zachowanym w Polsce zabytkiem architektury obronnej. W Wambierzycach natomiast piękną barokową Bazylikę.

Cena:
Od 167 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 243 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Park Narodowy Gór Stołowych +3zł
– Twierdza Kłodzko i podziemia +14zł
– Kopalnia Złota – Złoty Stok +15zł
– Podziemny spływ łodzią +10zł

Dodatkowo: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach +8zł; Dworek Chopina +1zł; Twierdza w Srebrna Góra +14zł; Muzeum Zabawek +8zł; Muzeum Minerałów +5zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

22. Góry Sowie i okoliczne Zamki i twierdze
Wycieczka, w trakcie której odwiedzimy wiele niezwykłych miejsc i zwiedzimy pełne tajemnic twierdze. Odwiedzimy Perłę Gór Sowich – Srebrną Górę i znajdującą się nieopodal Twierdzę Srebrna Góra – największą górską twierdzę Europy, zabytkowe kościoły w Pieszycach i Bielawie z wieżą wypiętrzającą się na wysokość 101 metrów(posiadającą cztery tarasy widokowe), Ruiny warowni Rogowiec – pozostałość po najwyżej w Polsce położonym zamku rycerskim, Zamek Grodno należący do najstarszych na Dolnym Śląsku, Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. Powędrujemy poprzez piękny bór świerkowy i polany by zdobyć najwyższy szczyt Sowich Gór, Wielką Sowę. Zwiedzimy także trzeci co do wielkości zamek w Polsce,  Zamek Książ z jego pięknymi tarasami i palmiarnią.

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 267 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Park Narodowy Gór Sowich +3zł
– Twierdza Srebrna Góra +14zł
– Zamek Grodno +10zł
– Zamek Książ, tarasy, palmiarnia +25zł
– Wieża widokowa na Wielkiej Sowie +3zł
– Wieża Kościoła w Bielawie +3zł

Dodatkowo: Twierdza Kłodzko i podziemia +14zł; Kopalnia Złota – Złoty Stok +15zł; Podziemny spływ łodzią +10zł; Podziemne Miasto Osówka +13zł; Sztolnie Walimskie +12zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

23. Tajemnice II wojny światowej ukryte na Dolnym Śląsku
Wycieczka, w trakcie której odwiedzimy miejsca związane z okresem II wojny światowej, miejsca które do dziś skrywają wiele niewyjaśnionych tajemnic. Zwiedzimy piękny Zamek Książ ,w którym przewodnik poprowadzi nas śladami II wojny światowej do najstarszych pomieszczeń zamkowych, przebudowanych podczas wojny w ramach realizowanego przez hitlerowskie Niemcy tajemniczego projektu pod kryptonimem „Riese” (Olbrzym). Poznamy ciekawą sięgającą XIII wieku historię tego trzeciego co do wielkości  w Polsce zamku i jego pełną tajemnic historię z okresu II wojny światowej. Odwiedzimy podziemne miasto Głuszyca – Kompleks Osówka. Militarny kompleks będący największą częścią zespołu bunkrów, podziemnych korytarzy i hal położonych w Górach Sowich, pozostałości po tajemniczym projekcie „Riese”. Zwiedzimy także związane z projektem Sztolnie Walimskie, kompleks „Rzeczka”, kompleks Włodarz i Muzeum Techniki Militarnej.Miejsca te do dziś skrywają tajemnice i najgłębsze mroki II wojny światowej.   

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 267 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Podziemne Miasto Osówka +13zł
– Sztolnie Walimskie +12zł
– Kompleks Włodarz +18zł
– Muzeum Techniki Militarnej +8zł
– Zamek Książ, tarasy, palmiarnia +25zł

Dodatkowo: Park Krajobrazowy Gór Sowich +3zł; Twierdza Srebrna Góra +14zł; Zamek Grodno +10zł; Twierdza Kłodzko i podziemia +14zł; Wieża widokowa na Wielkiej Sowie +3zł; Wieża Kościoła w Bielawie +3zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

24. Karkonosze
Wycieczka w piękne góry, w których szukano skarbów, w Karkonosze najwyższe pasmo górskie Sudetów należące do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Odwiedzimy malowniczy Karpacz, położony w dolinie Łomnicy. Wyjdziemy na najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę która należy do Korony Gór Polski oraz Korony Europy. Zwiedzimy świątynię Wang (przeniesioną do Polski z Norwegii w XII – XIII wieku) uchodzącą za najstarszy drewniany kościół w Polsce, a także Zamek książęcy Chojnik. Odwiedzimy Szklarską Porębę i udamy się na wędrówkę do Wodospadu Kamieńczyka. Zwiedzimy Park Miniatur w Kowarach i tajemniczą Sztolnię Kowary, a także Ewangelicko–Augsburski Kościół Pokoju w Świdnicy.

Cena:
Od 177 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 267 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika górskiego; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Karkonoski Park Narodowy +2,5zł
– Świątynia Wang +5zł
– Zamek Książęcy Chojnik +4zł
– Park Miniatur w Kowarach +15zł
– Kościół Pokoju w Świdnicy +5zł
– Sztolnia Kowary (tajna kopalnia uranu) +16zł

Dodatkowo: Zamek Książ +25zł; Zamek Czocha +8zł; Galeria Minerałów; Karkonoskie Tajemnice +12zł; Western City +19zł; Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach +12zł; Skalne Miasto w Czechach +25zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

25. Zamość, Roztocze i Łańcut
Odwiedzimy przepiękne Roztocze z jego urokliwymi miastami, miasteczkami i wioskami. W pięknym Zamościu zobaczymy Rynek Wielki, Solny i Wodny, Pałac i pomnik hetmana Jana Zamoyskiego, mury obronne z bramami i bastionem, Katedrę, Synagogę i byłą dzielnicę żydowską. W Zwierzyńcu stolicy Roztoczańskiego Parku Narodowego zwiedzimy kościół stojący na wyspie, Ośrodek Edukacyjno – Muzealny i udamy się na wędrówkę szlakiem po roztoczańskim parku narodowym. Zobaczymy stare drewniane młyny we wsi Bondyrz. Zwiedzimy Zamek w Łańcucie jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Wraz z przewodnikiem zwiedzimy jej przepiękne komnaty, oranżerię, stajnię i wozownię słynącą z niezwykłej kolekcji powozów, ogrody i storczykownię.

Cena:
Od 187 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 292 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Zamojskie +6zł
– Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał +6zł
– Ośrodek Edukacyjno – Muzealny +6zł
– Ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę +2zł
– Zamek w Łańcucie + 26zł (wszystkie ekspozycje)

Dodatkowo: spływ kajakowy; Krasnystaw; Lublin

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

26. Rzeszów i Pałac w Łańcucie
Wycieczka, w trakcie której odwiedzimy Rzeszów miasto o urokliwym ryneczku, z pięknym ratuszem i studnią z XVII wieku. Wraz z przewodnikiem zwiedzimy „Rzeszowskie Piwnice” podziemną trasę turystyczną przebiegającą pod kamienicami i płytą rynku. Zobaczymy Zamek Lubomirskich i Letni Pałac Lubomirskich, Amfiteatr, Aleję Lubomirskich z podświetlonymi zabytkowymi drzewami i fontannę multimedialną przy której będziemy podziwiać niezwykły spektakl będący połączeniem muzyki, światła i wody. Odwiedzimy dawny Konwent Pijarów i zwiedzimy Muzeum Okręgowe mieszczące się w klasztorze. Zwiedzimy zamek w Łańcucie jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Wraz z przewodnikiem odwiedzimy jej przepiękne komnaty, oranżerię, stajnię i wozownię słynącą z niezwykłej kolekcji powozów, ogrody i storczykownię. W Łańcucie zobaczymy także Bazylikę Bernardynów z słynnymi barokowymi organami i synagogę.

Cena:
Od 172 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 267 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice” +4,5zł
– Muzeum Okręgowe +7zł
– Muzeum Historyczne Rzeszowa +5zł
– Muzeum Etnograficzne +6zł
– Zamek w Łańcucie +26zł (wszystkie ekspozycje)

Dodatkowo: Medynia Głogowska – warsztaty garncarskie w garncarskiej zagrodzie +15zł; Galeria Ludowej Rzeźby Ceramicznej +7zł; Muzeum Dobranocek +4zł

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

27. Warszawa piękna i niezwykła
Wycieczka do naszej pięknej pełnej niezwykłych atrakcji stolicy. W trakcie naszego pobytu wraz z przewodnikiem udamy się na spacer po urokliwej Warszawie. Zobaczymy Stare Miasto z przepięknymi kamienicami,placami, Barbakanem, Kamiennymi Schodkami, Kolumną Zygmunta Augusta III, Pomnikiem Syrenki, Pomnikiem Małego Powstańca;Ogród Saski i Grób Nieznanego Żołnierza, zwiedzimy wystawę stałą w Zamku Królewskim. Wyjedziemy na taras widokowy Pałacu Nauki i Kultury. Zwiedzimy Stadion Narodowy i wyjątkowe Centrum Nauki Kopernik. Czeka nas także spacer po pięknych Łazienkach Królewskich. Zobaczymy Belweder, Pałac na Wodzie, Oranżerię, Ambasady Państw, Agrykolę. Zwiedzimy Park i Pałac w Wilanowie, a także Muzeum powstania Warszawskiego gdzie obejrzymy film „Miasto Ruin”. Oczywiście przespacerujemy się również Bulwarami Wiślanymi i odwiedzimy jeden z najpiękniejszych i największych ogrodów dachowych w Europie – ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej.

Cena:
Od 207 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 299 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po Warszawie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek Królewski +1zł (zestaw słuchawkowy +5zł)
– Stadion Narodowy +12zł
– Pałac Nauki i Kultury – taras widokowy +12zł
– Centrum Nauki Kopernik +15zł
– Pałac i Park w Wilanowie +2zł
– Muzeum Powstania Warszawskiego +12.50zł

Dodatkowo:Zamek Królewski i Starówka +1zł (zestaw słuchawkowy +5zł); Łazienki Królewskie; Belweder, Pałac Prezydencki; Pałac w Wilanowie +1zł; Pałac Nauki i Kultury – taras widokowy +12zł; Muzeum Wojska Polskiego +4zł; Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej; Muzeum Techniki +9zł; Muzeum Sportu i Turystyki +6zł; Muzeum Narodowe +1zł; Muzeum Chopina +11zł; Muzeum Archeologiczne +5zł; Muzeum Historii Żydów Polskich +10zł; Świerk – Narodowe Centru Badań Jądrowych; Warszawska Giełda Papierów Wartościowych; Planetarium Niebo Kopernika +13zł; Niewidzialna Wystawa +13zł; Powązki; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki +1zł; Port Lotniczy „Okęcie”; zwiedzanie TVP 17zł; wizyta w radio +15zł; trójwymiarowe kino „IMAX”; spektakl teatralny; przejazd metrem

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

28. Warszawa z historią II wojny światowej
Wycieczka do Warszawy,szczególnie dotkniętej wojną. W trakcie naszego pobytu zwiedzimy naszą stolicę wędrując z przewodnikiem śladami Powstania Warszawskiego. Poznamy bolesną historię powstania, odwiedzimy miejsca związane z tymi świadczącymi o heroiźmie mieszkańców wydarzeniami;warszawską Starówkę, archikatedrę św. Jana, pomnik Małego Powstańca przy murach obronnych Starówki, Pałac Raczyńskich(mieścił się tutaj szpital powstańczy), gmach PAST,  pomnik Powstania Warszawskiego, właz do kanału na Placu Krasińskich, Plac Teatralny(gdzie w pałacu Blanka zginął K.K. Baczyński). Udamy się na warszawską Wolę miejsce rzezi mieszkańców tej dzielnicy. Zwiedzimy wyjątkowe poświęcone tym wydarzeniom Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Mauzoleum Walki i Męczeństwa – Muzeum Niepodległości i Muzeum Więzienia „Pawiak”. Odwiedzimy pomnik Armii Krajowej, pomnik Powstania Warszawskiego , Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Bohaterów Warszawy „Nike” i cmentarz na Powązkach. Zwiedzimy także Muzeum Wojska Polskiego. Przespacerujemy się po Ogrodach Saskich, Bulwarach Wiślanych i odwiedzimy jeden z najpiękniejszych i największych ogrodów dachowych w Europie – ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Wyjedziemy na taras widokowy Pałacu Nauki i Kultury by podziwiać panoramę naszej stolicy.

Cena:
Od 207 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 299 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po Warszawie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Muzeum Powstania Warszawskiego +12.5zł
– Muzeum Niepodległości +5zł
– Muzeum Więzienia Pawiak +5zł
– Pałac Nauki i Kultury – Taras Widokowy +12zł
– Muzeum Wojska Polskiego +4zł

Dodatkowo: Zamek Królewski i Starówka +1zł (zestaw słuchawkowy +5zł); Łazienki Królewskie; Belweder, Pałac Prezydencki; Pałac w Wilanowie +1zł; Pałac Nauki i Kultury – taras widokowy +12zł; Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej; Muzeum Techniki +9zł; Muzeum Sportu i Turystyki +6zł; Muzeum Narodowe +1zł; Muzeum Chopina +11zł; Muzeum Archeologiczne +5zł; Muzeum Historii Żydów Polskich +10zł; Stadion Nardowy +12zł; Świerk – Narodowe Centru Badań Jądrowych; Warszawska Giełda Papierów Wartościowych; Centrum Nauki Kopernik +15zł; Planetarium Niebo Kopernika +13zł; Niewidzialna Wystawa +13zł; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki +1zł; Port Lotniczy „Okęcie”; zwiedzanie TVP 17zł; wizyta w radio +15zł; trójwymiarowe kino „IMAX”; spektakl teatralny; przejazd metrem

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

29. Warszawa i jej wyjątkowe atrakcje
Wycieczka, w trakcie której odwiedzimy miejsca wyjątkowe, dostarczające niezwykłych wrażeń i doznań. Zwiedzimy Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Niebo Kopernika. Odwiedzimy Niewidzialną Wystawę, miejsce które zbliża do siebie perspektywy doświadczania świata osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych Przewodników zostaniemy wprowadzeni w świat który znamy by poznać go z zupełnie innej perspektywy. Zwiedzimy także siedzibę Telewizji Polskiej, gdzie podglądając dziennikarzy i aktorów, poznamy ich pracę od zaplecza. Udamy się również wraz z przewodnikiem na wędrówkę po Starym Mieście. Poznamy ciekawe warszawskie legendy i zobaczymy wyjątkowe miejsca naszej stolicy m. in. Pomnik Warszawskiej Syrenki, Kolumnę Zygmunta, Kamienne Schodki, Barbakan, mury obronne oraz pomnik Jana Kilińskiego i Pomnik Małego powstańcy, Zamek Królewski, w którym zwiedzimy jego piękne stałe ekspozycje. Przespacerujemy się również po pięknych Ogrodach Saskich i słynnych Łazienkach Królewskich. Odwiedzimy także Stadion Narodowy.

Cena:
Od 207 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 299 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po Warszawie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek Królewski +1zł(zestaw słuchawkowy +5zł)
– Niewidzialna Wystawa +13zł
– Siedziba TVP +17zł
– Centrum Nauki Kopernik +15zł
– Planetarium Niebo Kopernika +13zł
– Stadion Narodowy +12zł

Dodatkowo: Belweder, Pałac Prezydencki; Pałac w Wilanowie +1zł; Pałac Nauki i Kultury – taras widokowy +12zł; Muzeum Powstania Warszawskiego +12,50zł; Muzeum Wojska Polskiego +4zł; Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej; Muzeum Techniki +9zł; Muzeum Sportu i Turystyki +6zł; Muzeum Narodowe +1zł; Muzeum Chopina +11zł; Muzeum Archeologiczne +5zł; Muzeum Historii Żydów Polskich +10zł; Stadion Narodowy +12zł; Świerk – Narodowe Centru Badań Jądrowych; Warszawska Giełda Papierów Wartościowych; Powązki; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki +1zł; Port Lotniczy „Okęcie”; wizyta w radio +15zł; trójwymiarowe kino „IMAX”

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

30. Puszcza Białowieska – jedyne takie miejsce w Europie
Wycieczka w region ostatniego naturalnego, liściastego lasu Europy. Piękna tego miejsca nie odda żaden pisany przewodnik, żadna opowieść, żaden film. Tego piękna trzeba doświadczyć osobiście i to jest najważniejszy cel naszej wycieczki. Wraz z przewodnikiem udamy się na wielogodzinne zwiedzanie. Odwiedzimy m. in. Park Pałacowy z grupą Dębów i plac leśnych zabaw, multimedialną wystawę przyrodniczą i wieżę widokową w Muzeum BPN, Rezerwat Pokazowy Żubrów, zagrody drapieżników i kopytnych ssaków puszczy, powędrujemy jednym ze szlaków prowadzących po puszczy. W trakcie naszego pobytu zwiedzimy także cerkiew św. Mikołaja i Skansen w Białowieży, największą w Polsce dwupoziomową cerkiew prawosławną w Hajnówce i  Świętą Górę w Grabarce.

Cena:
Od 311 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; przewodnika BPN; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu: „Do Dębu Jagieeły” trasa turystyczna +3zł; Muzeum Przyrodniczo – Leśne BPN +9zł; Skansen w Białowieży +5zł; Rezerwat Pokazowy Żubrów +5zł; Park Miniatur w Hajnówce +6zł

Dodatkowo: Kurowo – Narwiański Park Narodowy; Park Rozrywki Farma Iluzji +25zł; Kazimierz Dolny

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

31. Kraków piękny i niezwykły
Wycieczka do jednego z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miast Europy. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym nie sposób  zliczyć wszystkie atrakcje i zabytki warte zobaczenia i  zwiedzenia. W trakcie naszego pobytu odwiedzimy Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą, krakowski rynek z jego skrywającymi tajemnice podziemiami, pięknymi Sukiennicami, Ratuszem, uroczymi kamienicami i pałacami. Zwiedzimy najciekawsze wystawy Muzeum Narodowego Krakowa między innymi „Broń i Barwa W Polsce”, Galerię Rzemiosła Artystycznego i Dom Jana Matejki jednego z najbardziej znanych krakowskich artystów. Przespacerujemy się słuchając krakowskich legend najsłynniejszą trasą – Drogą Królewską, którą niegdyś przemierzały wspaniałe orszaki królewskie udające się na Wzgórze Wawelskie z okazji wielkich uroczystości. Zobaczymy Barbakan i Mury Obronne z Bramą Floriańską, piękny Teatr Słowackiego i najpiękniejsze krakowskie kościoły:Franciszkanów, Mariacki, św. Piotra i Pawła i św. Andrzeja. Powędrujemy także na Kazimierz szlakiem zabytków żydowskich. Zobaczymy tutaj między innymi najstarszy budynek Żydowskiej architektury sakralnej w Polsce i zwiedzimy mieszczący się w nim oddział Muzeum z ekspozycją poświęconą historii i kulturze krakowskich Żydów, cmentarz żydowski, Synagogę  Tempel ozdobioną witrażami (prawdziwa rzadkość!), synagogę Kupa, synagogę Poppera i synagogę Wysoką.

Cena:
Od 157 zł (wycieczka dwudniowa)
Od 257 zł (wycieczka trzydniowa)

Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe;ubezpieczenie; licencjonowanego przewodnika oprowadzającego po Krakowie; noclegi (jeden lub dwa); wyżywienie (śniadanie,obiadokolacja); bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 płacących)

Cena nie obejmuje biletów wstępu:
– Zamek Królewski na Wawelu +11zł
– Katedra na Wawelu +6zł
– Muzeum Historyczne Podziemia Rynku+10zł
– Muzeum Narodowe w Sukiennicach +1zł
– Ratusz + 5zł
– Muzeum Narodowe +1zł
– Dom Jana Matejki +1zł
– Barbakan i Mury Obronne +5zł
– Teatr Słowackiego +3zł
– Kościół Mariacki +5zł
– Wieża Kościoła Mariackiego +10 zł
– Muzeum w Starej Synagodze +5,5zł
– Cmentarz Remuh i Synagoga Remu +5zł
– Synagoga Tempel +5zł
– Synagoga Kupa +3zł

Dodatkowo: Smocza Jama +3zł; Apteka pod Orłem +7zł; Fabryka Schindlera +15zł; Pałac Krzysztofory +6zł; Kamienica Hipolitów +5,5zł; Kamienica Szołayskich +1zł; Pałac Ciołka +1zł; Europeum +1zł; Muzeum Czartoryskich +1zł; Muzeum Czapskich +1zł; Biblioteka Czartoryskich; Dom Mehoffera +1zł; Dom Zwierzyniecki +3,5zł; Muzeum Etnograficzne +7zł; Muzeum Inżynierii +7zł; Ogród Doświadczeń +7zł; Muzeum Lotnictwa +7zł; Muzeum Armi Krajowej +7zł; Muzeum Farmacji +6zł; Pracownia i Muzeum Witrażu +18zł; ZOO +10zł; Kopiec Kościuszki +10zł; Muzeum Archidiecezji Krakowskiej +3zł; UlicaPomorska Siedziba Gestapo +4,5zł; Spetakl w jednym z wielu Krakowskich Teatrów; Rydlówka +6zl; Wioski świata +12zł; Rejs statkiem po Wiśle +10zł; Fabryka bombek i pisanek +10zł; fabryka cukierków; fabryka czekolady

Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe
Szkolne Wycieczki Kilkudniowe

Cena wycieczek skalkulowana jest na 45 osób płacących. Cena jest ruchoma ze względu na miejsce, skąd uczestnicy wyruszą w podróż. Możemy przygotować ofertę na dowolną liczbę uczestników. Współpracujemy z firmami przewozowymi, które dysponują bogatą flotą autokarów, busów, minibusów. Program  na Państwa życzenie możemy zmodyfikować, dopasować do potrzeb i oczekiwań uczestników wyjazdu.

Przedstawione powyżej propozycje wycieczek nie są ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia współpracy (zgodnie z art. 71 k.c.)