Wycieczki przygodowe

Każdą naszą wycieczkę jedno czy kilkudniową możemy przeistoczyć w niesamowitą przygodę. Poniżej przedstawiamy propozycję zajęć, którymi możemy wzbogacić ofertę naszych wycieczek. Dzięki temu „zwykła” wycieczka staje się przygodą i jeszcze lepszą zabawą. Pozwalającą w atrakcyjny sposób zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. To integracja i nauka współpracy, poznawanie swoich mocnych i słabych stron, odkrywanie zróżnicowanego piękna otaczających nas ludzi i świata. To szukanie odpowiedzi, prowokowanie do myślenia i działania, to zachęta do przeżywania przygód.

01. Rudy Wielkie – Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe i zwiedzanie Opactwa
Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego w Rudach Wielkich, podczas której połączymy przyjemne wędrowanie z warsztatami ekologicznymi, prowadzonymi w trakcie tejże wędrówki . Nasza propozycja to oderwanie uczniów od szkolnej ławki i  przedstawienie im niezwykłego świata przyrody w bardziej przyjemny sposób. Wraz z przewodnikiem zwiedzimy także piękny zespół Klasztorno-Pałacowy Cystersów.

Przykładowe tematy zajęć terenowych:
– Ornitofauna na tle ekosystemu rezerwatu „Łężczok”
– Dymarki – warsztaty interdyscyplinarne
– Nadrudzkie spotkania z historią
– Krajobraz wokół nas
– Ekopodchody
– Zimowa szata
– Ekosystem

Cena: od 49 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); udział w terenowych warsztatach ekologicznych; bilet wstępu do Zespołu Klasztorno – Pałacowego; zwiedzanie z przewodnikiem

Wycieczki Przyrodnicze

02. Smoleń – Park Krajobrazowy Orlich Gniazd + ruiny zamku w Smoleniu 
Wycieczka ta to wyjątkowo atrakcyjna forma poznawania tajemnic niezwykłej przyrody. Udamy się na spacer  po pięknym Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd. W trakcie wędrówki weźmiemy udział w terenowych zajęciach edukacyjnych. Odwiedzimy także ruiny zamku w Smoleniu.

Przykładowe tematy zajęć terenowych:
– Dolina Wodąca jako charakterystyczny element morfologiczny Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd
– Obserwacje ornitologiczne – ptaki Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd
– Poznajemy rośliny Rezerwatu „Smoleń”
– Wybrane formy ochrony przyrody na terenie ścieżki edukacyjnej po „Dolinie Wodącej”
– Las, jako bogactwo naturalne
– Poznawanie środowiska przyrodniczego za pomocą zmysłów.

Cena: od 39 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); udział w terenowych warsztatach ekologicznych prowadzonych przez przewodnika

Atrakcje dodatkowe: ognisko i pieczone na nim kiełbaski + 7 zł

Wycieczki Przyrodnicze

03. Żywiec – Wzgórze Grojec + Spacer po centrum Żywca.
Wycieczka w piękny region Żywca do Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ. Prowadzeni przez przewodnika udamy się w wędrówkę na Wzgórze Grojec. Wędrówkę, w trakcie której odbędą się niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne, pozwalające bliżej poznać  świat przyrody. Zwiedzimy także Centrum Żywca. Zobaczymy  Pałac Habsburgów, Stary Zamek, a przy nim park zamkowy, Kontrkatedrę z połowy XV wieku oraz Basztę, Dzwonnicę, Domek Chiński i Park Miniatur.

Przykładowe tematy zajęć terenowych:
-Osobliwości przyrody Beskidzkich Parków Krajobrazowych
-Drzewa i krzewy obok nas – rozpoznawanie
-Ścieżka przyrodniczo–dydaktyczna „Wzgórze Grojec”
– Województwo śląskie – przyroda i krajobraz
– Ekosystem lasu

Cena: od 49 zł* 
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); udział w terenowych warsztatach ekologicznych prowadzonych przez przewodnika; bilet wstępu do Parku Miniatur

Wycieczki Przyrodnicze

04. Bagna Błędowskie
Wycieczka  w trakcie, której udamy się na wyjątkowo ciekawe zajęcia edukacyjne w terenie. Powędrujemy ścieżką dydaktyczną „Bagna Błędowskie”, by poprzez bezpośredni i aktywny kontakt z niezwykłą przyrodą, poznać jej piękno i zrozumieć jak wielkie znaczenie ma to byśmy wszyscy o nią dbali i ją szanowali.

Przykładowe tematy zajęć terenowych:
– typy lasów
– czy znasz takie drzewo
– drzewa i krzewy naszych lasów
– zwierzęta zimą
– parki narodowe w Polsce
– cztery pory roku w świecie roślin i zwierząt

Cena: od 39 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); udział w terenowych warsztatach ekologicznych

Wycieczki Przyrodnicze

05. Kalina – Lasy nad Górną Liswartą +  zwiedzanie ruin zamku w Siewierzu.
W trakcie tej wycieczki połączymy przyjemne wędrowanie z warsztatami ekologicznymi, prowadzonymi w trakcie przemierzania ścieżki edukacyjnej w pięknych lasach nad Górną Liswartą. Zajęcia te to dla uczniów możliwość  oderwania się od ławki szkolnej i poznania przyrody w ciekawszy, bardziej przyjemny sposób. Zwiedzimy także ruiny zamku w Siewierzu, gdzie usłyszymy jego ciekawą historię.

Przykładowe tematy zajęć terenowych:
– Rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt
– Poznajemy nasze drzewa
– Cztery pory roku (zajęcia sezonowe wg bloków tematycznych: wiosna, lato, jesień, zima)
– Leśni detektywi
– Echa dawnego przemysłu

Cena: od 47 zł*
Cena zawiera: transport autokarem; opiekę pilota; opłaty parkingowe i drogowe; bezpłatne uczestnictwo opiekunów (1 na 15 podopiecznych); udział w terenowych warsztatach ekologicznych prowadzonych przez przewodnika

Wycieczki Przyrodnicze

Cena wycieczek skalkulowana jest na 45 osób płacących. Cena jest ruchoma ze względu na miejsce, skąd uczestnicy wyruszą w podróż. Możemy przygotować ofertę na dowolną liczbę uczestników. Współpracujemy z firmami przewozowymi, które dysponują bogatą flotą autokarów, busów, minibusów. Program  na Państwa życzenie możemy zmodyfikować, dopasować do potrzeb i oczekiwań uczestników wyjazdu.

Przedstawione powyżej propozycje wycieczek nie są ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia współpracy (zgodnie z art. 71 k.c.)