KNUROWSKI KLUB 80 ROWERÓW

Mam 27 lat, pracuję w JSWA Knurów Szczygłowice. Moją pasją oczywiście jest rower, w każdej formie - turystyka, treningi i bardziej ekstremalnie jak enduro i freeride. Opróćz tego biegam, również w wersji estrem jak rumnagedon itp., militaria oraz ASG. 
W tym roku byłem z 80-tką w Dolomitach. Bardzo mi się spodobała inicjatywa i postanowiłem się trochę zaangażować w temat. Przeszedłem kurs na Instruktora Turystyki Rowerowej i prowadzę Knurowski Oddział Klubu 80 Rowerów.

Dawid Bartkowiak

Mam 27 lat, pracuję w JSWA Knurów Szczygłowice. Moją pasją oczywiście jest rower, w każdej formie – turystyka, treningi i bardziej ekstremalnie jak enduro i freeride. Opróćz tego biegam, również w wersji estrem jak rumnagedon itp., militaria oraz ASG. W tym roku byłem z 80-tką w Dolomitach. Bardzo mi się spodobała inicjatywa i postanowiłem się trochę zaangażować w temat. Przeszedłem kurs na Instruktora Turystyki Rowerowej i prowadzę Knurowski Oddział Klubu 80 Rowerów.

SZKOLNY KLUB 80 ROWERÓW SP21 w GLIWICACH

Anna Guzek

Pracuję jako nauczyciel już kilkanaście lat i mogę powiedzieć, że ciągle to moja „pasja i przyjemność”. Kocham pracę z dziećmi i osobami dorosłymi, którym chcę udowodnić, że niemożliwe staje się możliwe…….Co jeszcze? Odkąd pamiętam to mnie nosi 😉 Fascynuje mnie przygoda z domieszką adrenaliny. Wspinam się, wędruje po górach, a w szczególności JEŻDŻĘ na Rowerze. Kiedy wstaję rano, to myślę o rowerze. Codziennie myślę o rowerze 🙂 Lubię jazdę długodystansową i wypady rowerowe z sakwami. To jest to, co zamienia mój nadmiar energii na endorfiny. Lubię ludzi. Zawsze szukam pozytywnych stron życia. Motto, które towarzyszy mi w życiu to: „Każdy ma swój szczyt nie ważne jak wysoki. Ważne żeby do niego zmierzać. A kiedy go osiągnie zobaczy z niego następny, którego do tej pory nie było widać i tak przygoda traw bez końca……”

DĄBROWSKI KLUB 80 ROWERÓW

Jestem współzałożycielem i koordynatorem Dąbrowskiego Klubu 80 Rowerów. Jestem również członkiem zespołu ds. Polityki Rowerowej miasta Dąbrowa Górnicza. Działam na rzecz infrastruktury rowerowej, zielonej mobilności oraz ścieżek i tras rowerowych w mieście (m.in. prace przy aplikacji Dąbrowa Górnicza dla aktywnych). 
Pełnię funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Pozytywnie Zakręceni. Współtworzę i pracuję jako instruktor Dąbrowskiej Szkoły Rowerowej. Jestem pomysłodawca  i koordynatorem Dąbrowa Górnicza Triathlon. Mam na swoim koncie starty w biegach długodystansowych, przełajowych, ekstremalnych, rajdach na orientację, wyścigach MTB, szosowych i duathlonie.
Korzystam z roweru nie tylko w sportowym wymiarze, ale przede wszystkim traktuję go jako codzienny środek transportu.

Mariusz Ziach

Jestem współzałożycielem i koordynatorem Dąbrowskiego Klubu 80 Rowerów. Jestem również członkiem zespołu ds. Polityki Rowerowej miasta Dąbrowa Górnicza. Działam na rzecz infrastruktury rowerowej, zielonej mobilności oraz ścieżek i tras rowerowych w mieście (m.in. prace przy aplikacji Dąbrowa Górnicza dla aktywnych). Pełnię funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Pozytywnie Zakręceni. Współtworzę i pracuję jako instruktor Dąbrowskiej Szkoły Rowerowej. Jestem pomysłodawca i koordynatorem Dąbrowa Górnicza Triathlon. Mam na swoim koncie starty w biegach długodystansowych, przełajowych, ekstremalnych, rajdach na orientację, wyścigach MTB, szosowych i duathlonie. Korzystam z roweru nie tylko w sportowym wymiarze, ale przede wszystkim traktuję go jako codzienny środek transportu.

Barcinkowski Klub 80 Rowerów

Ewa Kuzia

36 lat, z wykształcenia mgr filologii polskiej, pracuję jako nauczyciel języka polskiego, historii, oligofrenopedagog. Od 2007 r. prowadzę Szkolny Klub Rowerowy ,,Bicykl”, który od 2015 r. stał się częścią ogólnopolskiego Klubu 80 Rowerów. Aktualnie nosi on nazwę Barcinkowski Klub 80 Rowerów – SKR ,,Bicykl”. Moją pasją jest jazda na rowerze i praca z dziećmi, ale także bieganie, fitness i turystyka górska. Lubię dobrą książkę i zdrową kuchnię.

ŁÓDZKI KLUB 80 ROWERÓW

Mieszkam w okolicach Łodzi. Jestem wieloletnim miłośnikiem kolarstwa szosowego i zwolennikiem turystyki rowerowej, zakochanym w klimacie i trasach południowej Francji i Pirenejów. Jestem otwarty na nowe wyzwania. Uczestniczyłem w około 10 wyprawach rowerowych. Związany jestem ze Stowarzyszeniem od 2012 roku od dziewiczej wyprawy do Portugalii, szlakiem św. Jakuba.  Oprócz aktywności na rowerze, również biegam i pokonuję lęki, jak np. ten do pływania. Uczestniczę w biegach ulicznych i górskich na średnim dystansie. Poważnie zastanawiam się nad debiutem triathlonowym. Zawodowo spełniam się, jakże by inaczej, przy rowerach, pracując w salonie rowerowym.

Artur Bińkowski

Mieszkam w okolicach Łodzi. Jestem wieloletnim miłośnikiem kolarstwa szosowego i zwolennikiem turystyki rowerowej, zakochanym w klimacie i trasach południowej Francji i Pirenejów. Jestem otwarty na nowe wyzwania. Uczestniczyłem w około 10 wyprawach rowerowych. Związany jestem ze Stowarzyszeniem od 2012 roku od dziewiczej wyprawy do Portugalii, szlakiem św. Jakuba. Oprócz aktywności na rowerze, również biegam i pokonuję lęki, jak np. ten do pływania. Uczestniczę w biegach ulicznych i górskich na średnim dystansie. Poważnie zastanawiam się nad debiutem triathlonowym. Zawodowo spełniam się, jakże by inaczej, przy rowerach, pracując w salonie rowerowym.

KIELECKI KLUB 80 ROWERÓW

Pochodzę z okolic najstarszych gór w Europie, czyli Gór Świętokrzyskich. To w cieniu Łysicy robiłem pierwsze swoje kroki, no i pierwsze wywrotki podczas nauki jazdy na rowerze. Obecnie mieszkam w jednej z podkieleckich miejscowości. Ze Stowarzyszeniem Travelling Inspiration jestem związany od października 2013 roku, tj. od inauguracyjnej wycieczki Klubu 80 Rowerów. Potem były kolejne rowerowe eskapady z krakowską klubową ekipą. I tak oto połknąłem rowerowego bakcyla i przeniosłem idee rowerowego klubu do stolicy woj. świętokrzyskiego. Koordynatorem Kieleckiego Klubu 80 Rowerów jestem od kwietnia 2014 roku. Posiadam uprawnienia Instruktora turystyki kwalifikowanej w specjalności turystyka rowerowa. Lubię łączyć turystykę rowerową z amatorską fotografią, głównie mijanych miejsc i krajobrazów.

Tomasz Gałek

Pochodzę z okolic najstarszych gór w Europie, czyli Gór Świętokrzyskich. To w cieniu Łysicy robiłem pierwsze swoje kroki, no i pierwsze wywrotki podczas nauki jazdy na rowerze. Obecnie mieszkam w jednej z podkieleckich miejscowości. Ze Stowarzyszeniem Travelling Inspiration jestem związany od października 2013 roku, tj. od inauguracyjnej wycieczki Klubu 80 Rowerów. Potem były kolejne rowerowe eskapady z krakowską klubową ekipą. I tak oto połknąłem rowerowego bakcyla i przeniosłem idee rowerowego klubu do stolicy woj. świętokrzyskiego. Koordynatorem Kieleckiego Klubu 80 Rowerów jestem od kwietnia 2014 roku. Posiadam uprawnienia Instruktora turystyki kwalifikowanej w specjalności turystyka rowerowa. Lubię łączyć turystykę rowerową z amatorską fotografią, głównie mijanych miejsc i krajobrazów.

KRAKOWSKI KLUB 80 ROWERÓW

Od zawsze związany z Krakowem i tutaj się urodziłem. Pracuję na co dzień w firmie Orange, jako Expert od trudnych spraw. Zanim powstał Ogólnopolski Klub 80 Rowerów, różnie to bywało z aktywnością sportową ;).... Od kilku lat, moją drugą miłością jest stał się rower. Swoją działalność z Klubem zacząłem chyba od samego początku jak otwierał się pierwszy oddział w Krakowie oraz odbyła się jej pierwsza wycieczka pod sztandarem Stowarzyszenia. Tak mi się spodobał klimat i ludzie, iż współpracuje dziś jako koordynator jednego z oddziałów. Lubię towarzystwo ludzi, a satysfakcja, że mogę coś dać od siebie dla innych, uczy że bezinteresowność wcale nie jest przereklamowana.

Mirosław Kosowski

Od zawsze związany z Krakowem i tutaj się urodziłem. Pracuję na co dzień w firmie Orange, jako Expert od trudnych spraw. Zanim powstał Ogólnopolski Klub 80 Rowerów, różnie to bywało z aktywnością sportową ;)…. Od kilku lat, moją drugą miłością jest stał się rower. Swoją działalność z Klubem zacząłem chyba od samego początku jak otwierał się pierwszy oddział w Krakowie oraz odbyła się jej pierwsza wycieczka pod sztandarem Stowarzyszenia. Tak mi się spodobał klimat i ludzie, iż współpracuje dziś jako koordynator jednego z oddziałów. Lubię towarzystwo ludzi, a satysfakcja, że mogę coś dać od siebie dla innych, uczy że bezinteresowność wcale nie jest przereklamowana.
Mam 43 lata i od zawsze mieszkam w Krakowie. Skończyłem studia o profilu Zarzadzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy .Pracuję na co dzień w firmie o profilu budowlanym . Korzystam z roweru przede wszystkim jako codzienny środek transportu. Stąd powstała pasja do roweru, a w szczególności do  turystyki rowerowej. Swoją przygodę zacząłem z Klubem w 2014 roku od wycieczki i tak bardzo spodobało się mi iż przeszedłem kurs na Instruktora Turystyki Rowerowej i współpracuje do dziś jako drugi koordynator Krakowskiego oddziału. Chciałbym swą pasje przekuwać w kolejne pokonane kilometry i podziwiane z wysokości siodełka widoki . Lubię pomagać ludziom choćby przez to że jestem Honorowym Dawcą Krwi.

Andrzej Orzechowski

Mam 43 lata i od zawsze mieszkam w Krakowie. Skończyłem studia o profilu Zarzadzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy .Pracuję na co dzień w firmie o profilu budowlanym . Korzystam z roweru przede wszystkim jako codzienny środek transportu. Stąd powstała pasja do roweru, a w szczególności do turystyki rowerowej. Swoją przygodę zacząłem z Klubem w 2014 roku od wycieczki i tak bardzo spodobało się mi iż przeszedłem kurs na Instruktora Turystyki Rowerowej i współpracuje do dziś jako drugi koordynator Krakowskiego oddziału. Chciałbym swą pasje przekuwać w kolejne pokonane kilometry i podziwiane z wysokości siodełka widoki . Lubię pomagać ludziom choćby przez to że jestem Honorowym Dawcą Krwi.

WARSZAWSKI KLUB 80 ROWERÓW

Stowarzyszenie poznałam w 2012 r. dzięki akcji „W 80 Rowerów dookoła Europy”, która zainspirowała mnie do przejechania trasy z Polski do stolicy Chorwacji.  Pozytywni ludzie i wartościowe akcje realizowane przez Stowarzyszenie sprawiły, że bez wahania podjęłam decyzję o przystąpieniu w szeregi STI.  Pasjonuje mnie turystyka rowerowa z sakwami i namiotem 
na bagażniku. Z perspektywy rowerowego siodełka poznałam m.in. kilka krajów bałkańskich oraz okolice „morza Syberii”, czyli jeziora Bajkał. Rowerem przemierzam też okoliczne leśne ścieżki, jak również dżunglę miejskiej aglomeracji. Moją drugą pasją jest batucada - gram na basowym bębnie w składzie Ritmo Bloco. Kocham góry, amatorsko fotografuję. Zawodowo zajmuję się pomaganiem ludziom :)

Katarzyna Leszczyńska

Stowarzyszenie poznałam w 2012 r. dzięki akcji „W 80 Rowerów dookoła Europy”, która zainspirowała mnie do przejechania trasy z Polski do stolicy Chorwacji. Pozytywni ludzie i wartościowe akcje realizowane przez Stowarzyszenie sprawiły, że bez wahania podjęłam decyzję o przystąpieniu w szeregi STI. Pasjonuje mnie turystyka rowerowa z sakwami i namiotem na bagażniku. Z perspektywy rowerowego siodełka poznałam m.in. kilka krajów bałkańskich oraz okolice „morza Syberii”, czyli jeziora Bajkał. Rowerem przemierzam też okoliczne leśne ścieżki, jak również dżunglę miejskiej aglomeracji. Moją drugą pasją jest batucada – gram na basowym bębnie w składzie Ritmo Bloco. Kocham góry, amatorsko fotografuję. Zawodowo zajmuję się pomaganiem ludziom 🙂