Projekt 80 Rowerów

 

Projekt łączy w sobie nasze zamiłowanie do jazdy na rowerze i podróżowania. Chcemy dotrzeć na dwóch kółkach do najpiękniejszych oraz najciekawszych miejsc na świecie. Swoją pasją pragniemy zarażać innych, dlatego w naszych wyprawach udział może wziąć każdy!

U początku projektu leży idea zdobycia na rowerze wszystkich stolic Europy. Pierwsza taka wyprawa wyruszyła w 2011 roku z Zakopanego i przez Budapeszt, Lubljane, San Marino dotarła do Rzymu i Watykanu. Od tej pory każdego roku staramy się  dopisywać do naszej listy odwiedzonych miejsc coraz to nowe. 

80 Rowerów

Projekt 80 Rowerów Dookoła Europy

Korsyka, Camino de Santiago, Chorwacja, Dolomity, Jezioro Garda, Madera, Majorka, Teneryfa – to niektóre z miejsca, do których podróżujemy. Organizowane przez nas wyprawy rowerowe nie są zwykłym wyjazdem z plecakiem czy sakwą – jest to nasza filozofia podróżowania, łącząca w sobie poznawanie nie tylko nowych miejsc, ale także nieznanych nam dotąd kultur, zwyczajów i smaków oraz fascynujących ludzi. Wyprawy te to także pokonywanie własnych barier, słabości i lęków oraz praca nad własną kondycją i sprawnością fizyczną.

Więcej informacji o organizowanych przez nas wyprawach można znaleźć na stronie projektu: 80rowerow.pl

Projekt 80 Rowerów Dookoła Polski

Od kwietnia 2013 do października 2014  niesamowitą inicjatywę – Rajd Dookoła Polski na rowerach w 8 weekendowych etapach. . Wyruszyliśmy w podróż na tandemach wspólnie z osobami głuchoniewidomymi i niewidomymi realizując przez to jedną z części projektu „Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze”. Wystartowaliśmy z Krakowa i podróżowaliśmy przez Rzeszów, Sandomierz, Lublin, Warszawę, Białystok, Olsztyn, Elbląg, Władysławowo, Międzyzdroje, Stargard Szczeciński, Gorzów Wielkopolski, Legnicę do Krakowa zamykając tym samym liczącą ponad 2500 km pętlę wokół Polski!

Więcej na temat tego przedsięwzięcia można przeczytać tutaj.

 

80 Rowerów