Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze

Dla nas to takie proste – wsiąść na rower i pojechać przed siebie… Niestety wśród nas żyją osoby, które w wyniku zaburzeń zmysłu wzroku i słuchu mają bardzo ograniczoną możliwość korzystania z różnego rodzaju aktywności sportowej. Dla niektórych z tych osób marzeniem jest poczuć na nowo jaką przyjemność niesie za sobą podróżowanie na dwóch kółkach.

I tak 3 lata temu zrodził się pomysł zorganizowania wypraw rowerowych z udziałem osób niewidomych i głuchoniewidomych. W ciągu 2 lat udało nam się objechać Polskę dookoła oraz przemierzyć trasę z Warszawy do Tallina – łącznie ponad 3500 km!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia –  szczególnie  osobom, które podczas etapów jechały na tandemach jako przewodnicy oraz tym, którzy zajmowali się niestrudzenie jego organizacją. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i pomogli w zakupie tandemów – przede wszystkim Konsorcjum Uczelni FUTURUS, a także firmie Silvini za ufundowanie nam strojów rowerowych. Na koniec, dziękujemy osobom, które dołączały do nas na trasach poszczególnych etapów – to była ogromna przyjemność podróżować z Wami – mamy nadzieję spotkać się z Wami ponownie gdzieś na rowerowych szlakach!

Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie tego, co udało się nam do tej pory osiągnąć.

Nie widząc przeszkód
Nie widząc przeszkód

 

2013

Naszą przygodę z tandemami rozpoczęliśmy od udziału w projekcie 80 Rowerów Dookoła Polski, którego założeniem było objechanie naszego kraju dookoła w trakcie dwu- lub czterodniowych etapów poczynając od Krakowa. Każdy kolejny etap mieliśmy rozpoczynać w mieście, w którym zakończyliśmy etap poprzedni.

ETAP I

Kraków – Tarnów – Rzeszów

ETAP IV

Warszawa – Małkinia Górna – Białystok

ETAP II

Rzeszów – Sandomierz – Lublin

ETAP V

Białystok – Pisz – Olsztyn – Elbląg – Władysławowo

ETAP III

Lublin – Dęblin – Warszawa

WARSZAWA – WILNO – RYGA – TALLIN – HELSINKI

2013 rok to dla ekipy Nie widząc przeszkód również udział w niesamowitym przedsięwzięciu, jakim było zdobycie na tandemach 4 europejskich stolic w ramach projektu: 80 Rowerów Dookoła Europy. 10 osobowej grupie rowerzystów, wśród której były 3 osoby głuchoniewidome i jedna niewidoma w ciągu 2 tygodni pedałowania udało się pokonać około 1200 km!

 

 

2014

Nasz plan na 2014 rok zakładał dokończenie Rajdu Dookoła Polski. W trzech 4-dniowych etapach pokonaliśmy trasę z Władysławowa do Krakowa – łącznie ponad 1200 km!

ETAP I

Władysławowo – Darłowo – Koszalin – Międzyzdroje

ETAP II

Międzyzdroje – Stargard Szczeciński – Zielona Góra – Legnica

ETAP III

Legnica – Brzeg – Ujazd – Chrzanów – Kraków