Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Travelling Inspiration zarejestrowane jest w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod nr 0000386678 z siedzibą przy ul. Zielona 22B/30 w Chrzanowie.

Biuro Stowarzyszenia znajduje się w Krakowie przy ul. Bociana 22A.

Stowarzyszenie powstało w maju 2011 roku. Głównym obszarem naszej działalności jest  propagowanie turystyki i krajoznawstwa, propagowanie idei wolontariatu, krzewienie zdrowego stylu życia, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

O nas

Naszą pasją są podróże! W codzienności barw kierujemy się mottem:

Wszędzie jest blisko – czasami tylko potrzeba na to więcej czasu

1. Organizujemy wyprawy rowerowe

Mamy jeden cel. Dotrzeć na rowerze w każdy zakątek świata. Dlatego co roku systematycznie organizujemy wyprawy rowerowe w różne zakątki Polski, Europy i Świata. Na wyprawy z nami może pojechać każdy. Nasze wyprawy są zróżnicowane i tak skonstruowane, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Objeżdżamy Tatry w koło, jeździmy wzdłuż Bałtyku, eksplorujemy Dolomity, Pireneje oraz Alpy, zwiedzamy Korsykę, Chorwację, Bornholm, pokonujemy Szlak Św. Jakuba do Santiago de Compostela, zdobywamy europejskie stolice na rowerze. 

Wyprawy organizowane są przez nas w ramach propagowania turystyki i krajoznawstwa zgodnie z Ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.) Art. 4 pkt. 1 podpunkt 19. Jest to odpłatna działalność pożytku publicznego.

O nas
O nas

2. Prowadzimy Ogólnopolski Klub 80 Rowerów

Od 2013 roku w kilkunastu miastach Polski prowadzimy turystyczno-rekreacyjne kluby rowerowe. Ich idea polega na systematycznym organizowaniu jednodniowych wycieczek rowerowych. Wycieczki są bezpłatne, prowadzone przez członka naszego Stowarzyszenia. W ten sposób propagujemy zdrowy i aktywny tryb życia i zachęcamy wszystkich do jazdy na rowerze. Wycieczki są zróżnicowane pod względem dystansu, terenu, kondycji uczestników. I tutaj również każdy znajdzie coś dla siebie! Nasi koordynatorzy prowadzą kluby m.in. w Krakowie, Kielcach, Warszawie i Łodzi. Planujemy stworzenie klubów szkolnych, prowadzimy klub przedszkolny. Planujemy również otwarcie nowych oddziałów, dlatego zachęcamy osoby zainteresowane prowadzeniem klubu w swoim mieście do kontaktu z nami. Więcej o klubie można poczytać na jego stronie.

3. Organizujemy wyprawy tandemowe dla osób niewidomych i głuchoniewidomych

„Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze” to nasz projekt, w ramach którego chcemy umożliwić osobom z zaburzeniami wzroku oraz słuchu podróżowanie na rowerach po Polsce oraz Europie nie zważając na ograniczenia związane z ich niepełnosprawnością. I tak do tej pory udało nam się w przeciągu dwóch lat na tandemach objechać nasz kraj wkoło, dotrzeć z Warszawy do Tallina oraz pokonać trasę z Lizbony do Santiago de Compostela. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu – posiadamy własne tandemy oraz doświadczonych przewodników, z którymi będziecie mogli zacząć swoją rowerową przygodę!

O nas
O nas

4. Organizujemy wycieczki szkolne jedno- i kilkudniowe po Polsce i Europie

Poprzez organizowanie wycieczek szkolnych pragniemy zachęcić dzieci oraz młodzież do zwiedzania i poznawania coraz to nowych zakątków naszej Ojczyzny a także świata. 

Nasze wycieczki to coś więcej niż standardowe zwiedzanie – to spotkanie z pasjonatami podróżowania, to pokazanie cudów natury oraz efektów pracy człowieka oraz zachęcanie Uczestników do rozwijania swoich zainteresowań już od najmłodszych lat.

Zapraszamy nauczycieli i młodzież do zapoznania się z naszą ofertą.

5. Prowadzimy warsztaty edukacyjne z tematyki wolontariatu.

W 2014 roku w ramach projektu „Wiek nie gra roli – też możesz działać” przeprowadziliśmy w ponad 20 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zajęcia przybliżające młodzieży wszelkie zagadnienia dotyczące wolontariatu. Warsztaty prowadziliśmy w oparciu o doświadczenia z naszych tandemowych wypraw z osobami głuchoniewidomymi. W trakcie ich trwania przybliżaliśmy uczniom podstawy alternatywnych metod komunikacji (język migowy oraz alfabet Lorma) oraz sposób prowadzenia osób niewidomych.

Z przyjemnością przeprowadzimy takie zajęcia również w Twojej klasie. Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do kontaktu.

O nas
O nas

6. Prowadzimy Kursy Instruktora Turystyki Rowerowej

W roku 2015 rozpoczynamy działalność szkoleniową. Posiadamy kadrę wykształconych osób z bogatym doświadczeniem w organizowaniu wypraw oraz inicjatyw rowerowych. Dlatego też, chcemy się dzielić tą wiedzą z innymi. Stowarzyszenie przeprowadzać będzie weekendowe kursy na Instruktora Turystyki Rowerowej. Instruktor ten ma prawa do powadzenia oraz organizowania wycieczek rowerowych dla dzieci i młodzieży. Jest to ważne zwłaszcza dla osób chcących zorganizować np. Szkolny Klub 80 Rowerów.

Gdzie nas można znaleźć

Polecamy śledzenie naszych stron FB:

facebook.com/TravellingInspiration oraz facebook.com/80Rowerow

To tutaj możecie znaleźć bieżące informacje nt naszej działalności.

Strony internetowe: www.80rowerow.pl www.klub.80rowerow.pl

Chcesz się z nami spotkać?

Wszystkie osoby zainteresowane kontaktem realnym zapraszamy do naszego biura, które znajduje się 

w Krakowie przy ul.Bociana 22A. Prosimy wcześniej umówić się na spotkanie.