Włochy | Wenecja | San Marino | Asyż | Rzym | Capri | 16-23.04.2016
Włochy | Wenecja | San Marino | Asyż | Rzym | Capri | 16-23.04.2016

Włochy od bardzo dawna stanowią cel podróży niezliczonej ilości turystów z wszystkich zakątków świata. I nie ma co się dziwić – jest to prawdziwy raj dla miłośników sztuki, pysznej kuchni czy niesamowitych krajobrazów. Także i my chcemy przekonać się o ich pięknie. W trakcie naszej 8 – dniowej wycieczki dane nam będzie odwiedzić miejsca najcenniejsze historycznie nie tylko dla samych Włochów, ale także dla mieszkańców całej Europy. Bo nie jest tajemnicą to, iż to posiadające niezwykle bogatą historię państwo położone na Półwyspie Apenińskim wywarło ogromny wpływ na dzisiejszy charakter i kształt naszego kontynentu. 

Włochy

Włochy należą do państw basenu Morza Śródziemnego – oblewają go wody aż czterech jego akwenów: Morza Liguryjskiego i Morza Tyrreńskiego od zachodu, Morza Jońskiego od południa oraz Morza Adriatyckiego od wschodu. Jest to kraj niezwykle rozległy – rozciąga się z północy na południe na długości około 1100 km,  jego „kręgosłup” buduje pasmo górskie Apeninów.  Im to właśnie swoją nazwę zawdzięcza półwysep, na którym leżą Włochy, a który ze względu na swój charakterystyczny kształt określany jest żartobliwie mianem w włoskiego buta.

Włochy to kraj przepełniony majestatycznymi budowlami, pomnikami i rzeźbami, wśród których znajdziemy niepowtarzalne bogactwo wspaniałych dzieł od antycznych po średniowieczne, renesansowe, barokowe aż po współczesne. Plac św. Marka w Wenecji, Koloseum, czy Fontanna di Trevi w Rzymie, Bazylika św. Piotra w Watykanie to jedynie kilka spośród niezliczonej ilości zabytków, jakie stanowią o unikalnym dziedzictwie tego kraju.  Specyficznego charakteru dodaje państwu włoskiemu także unikalna kultura, tradycja, kuchnia oraz niezwykle różnorodne krajobrazy. 

W kwietniu nasze Stowarzyszenie organizuje wycieczkę autokarową do Włoch dla osób słabowidzących oraz niewidomych wraz z bliskimi. Zachęcamy do dołączenia do wyjazdu. Wyjazd jest dla każdego, dostosowany do potrzeb tej grupy osób.

Dzień 01 – 16.04.2016
Wyjazd z Kielc i dzienny przejazd w kierunku Kranjskiej Gory. Nocleg i obiadokolacja.

Dzień 02 – 17.04.2016
Wyjazd z Kranjskiej Gory w godzinach porannych po śniadaniu. Przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji, czas wolny. Przepłynięcie w okolicę Placu św. Marka. W trakcie dnia zwiedzimy: Bazylika i Plac św. Marka,  Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most Westchnień – z zewnątrz. Grupa przespaceruje się weneckimi uliczkami do dzielnicy Rialto, gdzie będzie podziwiać Most Rialto oraz Canale Grande. Czas wolny na odpoczynek, lunch i zakup pamiątek.  Przyjazd do Hotelu nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja.

Dzień 03 – 18.04.2016
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do San Marino. Zwiedzanie pięknego Państwa-Miasta, czas na zakupy. Godne polecenia tanie perfumy i dobry alkohol. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta Św. Franciszka, gotyckiego kościoła św. Klary, Bazylika Św. Franciszka. Przejazd na nocleg i obiadokolacja.

Dzień 04 – 19.04.2016
Śniadanie. Przejazd do Rzymu i zwiedzanie wiecznego miasta. Po południu przejazd do Rzymu i spacer po barokowym centrum: niewielki Plac Hiszpański wraz z uroczą fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie; Plac di Trevi z zadziwiającą fontanną di Trevi uważaną za najpiękniejszą fontannę świata oraz pełen artystów Plac Navona, na którym znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek. Przejazd na nocleg i obiadokolacja.

Dzień 05 – 20.04.2016
Śniadanie. Przyjazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: bogate zbiory Muzeów Watykańskich, uważane za jedną z najważniejszych kolekcji świata; unikatowa Kaplica Sykstyńska; majestatyczny Plac św. Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego; przepiękna Bazylika św. Piotra – jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, która powstała nad grobem św. Piotra. Wizyta przy ołtarzu Św. Jana Pawła II. Spacer przez Rzym Antyczny: okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów; wejście na Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska; spacer wzdłuż Forum Romanum – najważniejszego placu starożytnego miasta, przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu – Koloseum. Klasyczna Bazylika św. Jana na Lateranie – katedra biskupa Rzymu. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 06 – 21.04.2016
Śniadanie. Przejazd do Monte Cassino z wizytą na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Przejazd na bajeczną wyspę Capri. Czas wolny, plażowanie, odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 07 – 22.04.2016
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Florencji. Całodzienny pobyt w mieście. Grupa zwiedzi: Bazylikę Santa Croce z grobami Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego, Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną kopułą, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju, Piazzadella Signoria, główny placu miasta, Palazzo Publico, i Most Złotników (Ponte Vecchio). W godzinach nocnych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 08 – 23.04.2016
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Informacje dodatkowe:

 • Podczas wyjazdu planowana jest Msza Święta z udziałem Ojca Świętego. Oraz udział w Mszy Św. Przy ołtarzu Św. Jana Pawła II. Pod warunkiem obecności Papieża w dniach naszego zwiedzania Watykanu.
 • Podczas wyjazdu zaplanowaliśmy noclegi w miejscowościach:
  • kat. *** w Kranjskiej Gorze
  • kat. *** w okolicach Rimini
  • kat. *** w Chiusi (okolice Asyżu)
  • kat. *** w Fiuggi (okolice Rzymu) – 3 noclegi
 • Rodzaj wyżywienia: śniadania wzmocnione i obiadokolaje dwudaniowe z deserem. Napoje płatne indywidualnie.
 • Koszty dodatkowe w wysokości 115 euro/os. obejmują:
  1. Wjazd autokaru do miast: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Florencja
  2. Przewodników miejskich po: Wenecji, Rzymie – 1 dzień
  3. Tramwaj wodny w Wenecji parking – Pl. Marka – parking
  4. Podatek klimatyczny w miejscach noclegowych
  5. Prom na Capri
  6. Tramwaj górski na Capri
  7. Muzeum Watykańskie, Koloseum wraz z Forum Romanum i Palatynem w przypadku osób niepełnosprawnych o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z 1os. opieki wstęp gratis (od kwoty 115 euro należy odjąć 25 euro)
  8. Bilety na metro po Rzymie

Wyjazd organizowany jest w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Termin wyjazdu:

16.04 – 23.04.2016

Cena za wyjazd:

1300 zł / osoba – cena standardowa

Cena zawiera:
Transport autokarem, 6 noclegów z wyżywieniem (śniadanie z obiadokolacją), ubezpieczenie, opiekę licencjonowanego pilota

Cena nie zawiera:
Biletów wstępu, opłat za wjazd autokaru do miast, lokalnych przewodników, zestawów słuchawkowych podczas zwiedzania, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie i Wenecji, opłaty za przepłynięcie do Wenecji, promu na Capri, opłaty klimatycznej – ok. 115 euro/os.

Grupa startuje z Kielc o godz. 8:00 w dniu 16.04.2016 r.

Osoby mogą dołączyć do nas w miejscowościach:

Kielce | Kraków | Chrzanów | Katowice | okolice A1 w kierunku Bogumina

Aby się zapisać prosimy o kontakt:

e-mail: inspirationtravelling@gmail.com

telefon: 607 505 447