Travelling
Inspiration

Twoje inspiracje podróżnicze

DZIWNÓWEK

W Dziwnówku możemy znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc gdzie możemy przespać się odwiedzając to ciekawe miejsce w wakacje, lub i nawet w zimę, kiedy temperatury są dodatnie nie szczypie nas mróz w nos, a słońce przebija się na tle błękitnego nieba. Najlepszymi noclegami są tutaj domki znajdujące się tuż przy plaży.  Cena za tego typu domek mieści się w przedziale od 190 do 300 zł co jak za noc nie jest drogą opcją, a zaletą takiego miejsca podczas przebywania na wczasach jest to że w upalne, ciepłe wieczory można spędzić miło czas przy ognisku, grillu z muzyką oraz rodziną lub ukochaną osobą. Możemy też samodzielnie przygotować daną potrawę gdyż mamy do dyspozycji jadalnię z kuchnią lub skosztować tak zwanych morskich specjałów w restauracjach znajdujących się tuż koło domku na plaży.  

ATRAKCJE DZIWNÓWKA

Park miniatur i kolejek

Park miniatur i kolejek

 w tym malowniczym zielonym parku podziwiać można miniatury latarni morskich z pobliskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to zostało odwzorowane 1 do 1 z zachowaniem kolorów oraz szczegółów. Latarnie zostały wykonane w skali 1 do 10 co oznacza że wysoka na 45 metrów latarnia ma tutaj zaledwie 450 cm i można ją obejść kilka razy zwracając uwagę na wszystkie szczegóły. każda budowla ma określoną historię, która w streszczeniu opisana jest tutaj z wykorzystaniem tabliczki wbitej w ziemię. Jeśli chodzi tutaj o kolejki to jest ich tutaj kilka, a trasy po, których się poruszają mają ponad 1000m. Natknąć się możemy tutaj na historyczne lub obecne rzeczywiste pojazdy parowozowe odwzorowane tak jak budynki z jak najlepszymi szczegółami.

Papugarnia

Papugarnia

 Jeśli chodzi o wypad na wakacje to jest to bardzo fajne miejsce z dużą ilością ciekawych ptaków. Miejsce to mieści się przy zejściu na plażę. Jest to fajny sposób na spędzenie czasu w momencie gdy na wakacje jedziemy z całą rodziną. W Papugarni papugi są w tak zwanej bańce i na określonym zabezpieczonym terenie latają swobodnie nie są uwięzione w klatkach co jest lepszym rozwiązaniem niż w przypadku zoo. Przy zakupie biletów dostajemy także przewodnik w, którym znajdziemy szczegółowe informacje na temat ptaków np. jakie to są gatunki, ile żyją, czym się żywią itp.

Park DInozaurów

Bałtycki park dinozaurów

Wybierając się na wczasy warto odwiedzić to miejsce, ponieważ jest to nie tylko centrum rozrywki, ale możemy też dużo dowiedzieć się tutaj o istotach, które ponoć kiedyś istniały. Sporo osób twierdzi że to mit. Nawet istnieją legendy, że dinozaury wyginęły tylko dlatego, że w ziemię uderzyło kilka meteorytów w kilku miejscach na raz. Ta terenie parku możemy też zobaczyć wiele ciekawych eksponatów mineralogicznych oraz skamieniałości, które przenoszą ludzi na czas przebywania w parku do innej epoki.

Plaża w Dziwnówku

© 2020 travelling-inspiration.pl : popularyzacja turystyki, aktywnego wypoczynku