Travelling
Inspiration

Twoje inspiracje podróżnicze

REWAL

Rewal to niewielka miejscowość wypoczynkowa, położona nieopodal Morza Bałtyckiego od lat przyciąga spragnionych wczasów z prawdziwego zdarzenia, urlopowiczów. Pierwsze wzmianki na jej temat pojawiły się 1434 roku i jest uważana za jedną z najbardziej urokliwych miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Korzystne położenie blisko Gryfic i Kołobrzegu, urokliwa plaża, klif, korzystna infrastruktura noclegowa oraz działające cuda nadmorskie powietrze decydują o tym, że z roku na rok coraz więcej wczasowiczów właśnie Rewal wybiera na miejsce swoich wakacji. 

Rewal

Noclegi w Rewalu

Podstawą każdych dobrze spędzonych wakacji jest znalezienie dobrego noclegu. Rewal, jako miejscowość turystyczna dysponuje dobrze wyposażoną bazą noclegową. Do dyspozycji klientów są hotele, kwatery prywatne, ośrodki wypoczynkowe oraz wyposażone w podstawowy sprzęt użytku codziennego domki wypoczynkowe. Ta ostatnia propozycja to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poczuć się na wakacjach, jak we własnym domku.

Rewal z lotu ptaka

  • W paszczy wieloryba!  Odwiedzając znajdujący się w miejscowości Park Wieloryba każdy będzie miał możliwość sprawdzenia na własnej skórze, jakie to uczucie znaleźć się w samym środku paszczy wieloryba. Na szczęście nieprawdziwego. Na terenie można spotkać Płetwala Błękitnego mierzącego 35 metrów oraz około 100 innych rodzajów ryb i ssaków. 
  • Morze Bałtyckie widziane z tarasu . Niezwykle ciekawe ukształtowanie terenu Rewala sprawia, że widok ze specjalnego, położonego na klifie tarasu zapiera dech w piersi. I to dosłownie. 
  • Do zakochania jeden krok . Pan Andrzej Dąbrowski śpiewał tak w jednej ze swoich piosenek. Tekst ten idealnie pasuje do jednej z wielu atrakcji Rewala. W niedalekiej odległości od tarasu widokowego rozciągają się dwie niezwykle piękne alejki. Zakochanych i Róż. Każdego roku w Walentynki odsłaniana jest tu kolejna figura przedstawiająca zakochanych. Gdy po długim spacerze ktoś będzie chciał odpocząć może zająć miejsce na ławce obok Romea i Julii lub Małego Księcia i Róży. 

Rewal to miejscowość warta odwiedzenia! 

Wczasy spędzone w tej nadmorskiej miejscowości z pewnością będą należeć do tych najbardziej niezapomnianych wakacji w życiu.

© 2020 travelling-inspiration.pl : popularyzacja turystyki, aktywnego wypoczynku